چاپ کردن این صفحه

بیش از ۲۷۰ هزار کودک تحت پوشش طرح یک وعده غذایی گرم قرار می‌گیرند

16 مهر 1398 نویسنده :  
ahmad alizade

سعید بابایی مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور در مراسم افتتاحیه یک وعده غذایی گرم که به مناسبت روز کودک در روستای عبدل‌آباد ورامین برگزار شد، اظهار داشت: این زیبایی فرهنگ و ماندگاری اصالتی که همچنان در روستاهای ما جاری بوده بسیار ارزشمند است و امیدوارم هرساله بجای اینکه شاهد آمارهایی باشیم که به آمار شهرها و شهرنشینان ما افزوده می‌شود و شاهد آمار این هم باشیم که روستاهای ما حفظ شود و به تعداد روستانشینان نیز افزوده شود.

وی گفت: بسیار جای خوشحالی و خرسندی دارد که امروز مراسم افتتاحیه توزیع برنامه یک وعده غذایی گرم که از پروژه‌های مشترک بین سازمان بهزیستی کشور و وزارت بهداشت است را دریکی از روستاهای شهرستان ورامین در استان تهران آغاز می‌کنیم.

این مسؤول بیان کرد: یکی از طرح‌های بسیار بزرگ که از نظر تعداد و از نظر رتبه سازمان بهزیستی کشور به شمار می‌رود بیش از ۲۷۰ هزار کودک در ۵ هزار روستای تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند و تقریباً نزدیک به ۷۰ میلیارد تومان بودجه‌ای است که برای این کار اختصاص داده‌شده است.

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور ابراز داشت: همه این‌ها به‌این‌علت است که اهمیت این کار در کشور درک شده و سال‌به‌سال هم این مهم پررنگ‌تر شده است.

بابایی عنوان کرد: بودجه سرانه این طرح نسبت به سال گذشته حدود ۸۰ درصد افزایش پیداکرده و برای کودکانی که در مهدهای روستاهای حاشیه‌ای هستند جا دارد هم از نظر تعداد کودکانی که تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند و هم از نظر بودجه این کار گسترش پیدا کند.

وی تاکید کرد: خیلی مهم است که مسوولان، نمایندگان مجلس و عزیزانی که در مورد بودجه‌های طرح‌های مختلف تصمیم‌گیری می‌کنند با عنایت ویژه‌ای که تا به این لحظه نسبت به طرح ارزشمندی مثل طرح یک وعده غذایی گرم داشتند ان‌شاءالله در بودجه سال ۹۹ و در بودجه ۵ ساله بحث این افزایش صفرها را در نظر بگیرند و بتوانند حمایت ویژه‌ای را نسبت به طرح‌های این‌چنینی داشته باشند.

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور در پایان خاطرنشان کرد: از همه‌کسانی که برای این طرح در سراسر کشور زحمت می‌کشند تشکر می‌کنم، باید تمام تلاشمان را بکنیم آن آفتی که درون نظام آموزشی گرفتار شدیم وارد مهدکودک‌ها و نظام تربیتی و آموزشی ما نشود و بتوانیم محیطی امن، سالم و پرشور و نشاطی را برای کودکانمان فراهم کنیم.

۱۲۹۳ سهمیه وعده غذایی استان تهران در شش‌ماهه سال ۹۸ محقق شده است

مهشید موقر معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران نیز در این مراسم اظهار کرد: ۸۴۵ مهدکودکی که در بهزیستی استان تهران داریم.

وی تاکید کرد: 38 مهد حاشیه روستا وجود دارد که در کل در ۳۸ مهد حاشیه و روستا  ۱۶۹۸ کودک آموزش می‌بینند که در سال ۹۷ و در شش‌ماهه اول سال ۹۸، ۱۲۹۳ سهمیه یک وعده غذایی استان تهران تعلق پیدا کرده است.

انتهای پیام/

  • آخرین مقالات: علمی
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…