جمعه, 30 خرداد 1399 ساعت 18:49

قوه قضاییه در یکسال اخیر نور امید را در جامعه روشن کرده است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین خیرآباد، حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیرآباد ضمن سفارش خود و همگان به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: یکی از نعمت های خداوند به انسان نعمت زبان و سخن گفتن است در سوره الرحمن خداوند می‌فرماید (علمه البیان) خداوند به انسان نعمت بیان را عنایت فرمود و یا در سوره بلد می‌فرماید(الم نجعل له عینین و لسانا و شفتین) آیا برای انسان  زبان قرار ندادیم.

وی ادامه داد:  آنکه از این نعمت چگونه استفاده کنیم گاهی زبان خود انسان و دیگران را به زحمت می اندازد و گاهی موجبات رحمت الهی را برای خود و دیگران فراهم می‌کند، در قرآن به ما دستور داده در صحبت کردن چند چیز را رعایت کنیم اول آنکه هرگز داد و بیداد نکنیم دوم محکم و منطقی صحبت کنیم سوم مواظب آنچه می‌گوییم باشیم چرا که ضبط می شود چهارم با زیبایی بدور از الفاظ نامربوط صحبت کنیم.

امام جمعه خیرآباد ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت معصومه سلام الله و گرامی داشت روز دختر گفت: این روز خجسته را خدمت همه دختران جامعه اسلامی تبریک عرض می نمایم.

طزدی خاطرنشان کرد: حضرت معصومه نمونه بارز یک دختر مومن متعهد و وظیفه شناس است اولا قدر و شان و منزلت خویش را شناخت و به جایگاهی رسید که بزرگان دین در آستانش سر تعظیم فرود می آوردند ثانیا نسبت به مسائل اطراف خود بی تفاوت نبود و دست از یاری امام خویش بر نداشت و مسافت طولانی برای زیارت امام رضا علیه السلام را طی کرد ثانیا از علوم دینی بهره ای فراوان برد تا جایی که امام موسی کاظم علیه السلام سه مرتبه فرمود فداها ابوها،‌‌‌  این بانو الگوی مناسبی برای دختران ماست و اگر کوتاهی کنیم به شدت آسیب خواهیم دید.

وی با بیان اینکه وقایع اخیر آمریکا امروز از هر روز  دیگر بر خشونت آن از طرف دولتمردان و عظمت آن از طرف مردم افزود می‌شود گفت: اگر ابتدا این اعتراضات بخاطر قتل یک سیاه پوست بود اما امروز سفید و سیاه بخاطر بی عدالتی دست به تظاهرات زده اند و مخالفت خود را با نظام برده داری و بی عدالتی بیان می‌دارند و این آغاز فروپاشی ایالات متحده می‌باشد و اعلام خود مختاری و استقلال بعضی مناطق نشانگر آن است.

خطیب جمعه خیرآباد با اشاره به اینکه آستانه هفته قوه قضاییه قرار داریم اظهار داشت: به روح پر فتوح شهید بهشتی و یاران عزیزش درود می فرستیم و برای مسوولان فعلی قوه قضائیه و همه عزیزان دستگاه قضا آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون داریم.

طزری خاطرنشان کرد: در این یکسال اخیر با اقدامات قوه قضائیه خصوصا ریاست محترم قوه قضا نور امید در جامعه روشن شد.

وی عنوان کرد: یکی از دغدغه های مردم عدم اجرای عدالت در حق دانه درشت ها بود که الحمد لله در حال شکل گیری است خصوصا آنکه این برخورد از خود دستگاه قضا شروع شده است و طبری نمونه بارز آن است و امید است با همین شدت ادامه داشته باشد و مبارزه با پرونده های قاچاق و فساد اداری و اقتصادی و جلوگیری از تعطیل کارخانه ها از دیگر خدمات دستگاه قضا است که در حال پیگیری است.

امام جمعه خیرآباد تصریح کرد: در نظام اسلامی نباید دانه درشت ها و افراد مرتبط با حکومت احساس امنیت کنند و برای خود حاشیه امن درست کنند بلکه باید بدانند که برخورد دستگاه قضا با آنان شدید تر از عوام جامعه خواهد بود.

انتهای پیام/

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…