جمعه, 12 ارديبهشت 1399 ساعت 16:37

آموزش و پرورش می تواند نقش بسزایی در مقابل با تهاجم فرهنگی دشمن داشته باشد

به گزارش آدینه آنلاین خیرآباد، حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد طی سخنانی تحت عنوان پیام جمعه خیرآباد اظهار داشت:  یکی از فضایل اخلاقی که در روایات و آیات قران به آن توصیه شده است حسن خلق است اینکه انسان دارای برخورد خوب با اهل خانه و دیگران باشد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه عده ای عبوس بودن و گوشه گیری از دیگران و روی خوش به دیگران نشان ندادن را کمال می دانند وعده ای دیگر در خانه بسیار خشن و بد خلق هستند اما در بین دوستان بسیار بذله گو و اهل محبت هستند هر دوی این رفتار نادرست و مذموم است.

طزری ادامه داد: خداوند در قران کریم یکی از خصوصیات بارز پیامبر را حسن خلق می داند و در سوره آل عمران که می فرماید (فبما رحمت من الله لنت لهم ) یعنی ای پیامبر بخاطر رحمت الهی بود که تو برای مردم نرم خو بودی و اگر سخت و خشن و بد برخورد بودی از اطرافت دور می شدند و یا در سوره قلم می فرماید ای پیامبر تو دارای خلق بسیار عظیم هستی در روایات امده است که پیامبر فرمودند چیزی در ترازوی اعمال سنگین تر از حسن خلق نیست  اگر ما ادعا داریم از امت پیامبر اسلام هستیم باید خش خلق باشیم داری سعه صدر و نسبت به دیگران اهل محبت باشیم.

امام جمعه خیرآباد با بیان اینکه مقام معظم رهبری در ابتدای ماه مبارک در برنامه انس با قرآن بعد از استماع تلاوت قراء نکاتی را بیان داشتند بیان کرد: قرآن کتاب زندگی است و درس زندگی هم در دنیا و هم در آخرت می دهد و اگر کسی می خواهد در دنیا و آخرت خوب زندگی کند باید به قرآن و دستورات آن عمل کند قرآن اگر بیان می کند شفا برای مومنان است در صورت عمل کردن است و الا صرف خواندن تاثیر خاصی ندارد.

وی افزود: قرآن می فرماید هرگز به دشمن اعتماد نکنید چرا که دشمن است و دشمن هدفی جز نابودی شما ندارد لذا عقل سلیم می گوید به این دشمن اعتماد نکن و ما امروز حال و روز مسلمانانی را که به دشمن اعتماد کرده اند می بینیم که به چه ذلت و خواری افتاده اند و چه حقارت ها را تحمل می کنند.

طزری عنوان کرد: قرآن دستور می دهد هرگز از دشمن نترسید از آنکه باید بترسید خداست از عواقب نا فرمانی از خدا بترسید از دشمنان هرگز نهراسید از نا فرمانی من بترسید، از تحریم دشمن نهراسید از آن روز بترسید که خداوند شما را تحریم کند و نظر لطفش را از شما بردارد.

امام جمعه خیرآباد گفت: ما در تاریخ اسلام و انقلاب خود بارها لطف و عنایت خداوند را دیده ایم چه در جنگ بدر و چه در دفاع مقدس و دیده ایم که ترس از دشمن چه خسارتی برای ما داشته است.

وی یادآور شد: کار شیطان ترساندن است و شیطان این کار را با جنگ روانی، با دروغ و شایعات بی اساس انجام می دهد و در صدد وارونه کردن حقایق است و انسان های نا آگاه تحت تاثیر این تبلیغات قرار می گیرند و آنچه را که دشمن می خواهد انجام می دهند.

طزری افزود: بطور مثال دشمن سال هاست که با تحریم و بزرگ نمایی مشکلات کوچک جامعه ما بدنبال این بودند که به مردم بگویند انقلاب جز خسارت برای مردم چیزی نداشته است و از آن طرف هر چه هست در غرب و آمریکا است اما کرونا این ویروس منحوس حقایق را آشکار کرد و کشور تحت تحریم های ظالمانه چه بسیار درخشید ولی اروپا و آمریکا چگونه در این مشکل  رسوا و خوار شدند لذا قرآن دستور می دهد آنچه را که علم ندارید باور نکنید و حتی برای دیگران بازگو نکنید. وی با اشاره به سالروز شهادت علامه مطهری و گرامی داشت روز معلم گفت: به روح پرفتوح این عالم بزرگوار درود می فرستیم و برای همه زحمت کشان عرصه تعلیم و تربیت آرزوی سلامتی دارم.

طزری خاطرنشان کرد: معلمی شغل بسیار با اهمیتی است چرا که کار تربیت انسان را بر عهده دارد و قابل مقایسه با شغل های دیگر نیست هیچ چیز بالاتر از تربیت یک انسان نیست و این وظیفه مهم را امروز فرهنگیان عزیز بر عهده دارند.

امام جمعه خیرآباد تاکید کرد: اگر انسان ها ساخته شوند جامعه ساخته می شود و این نشان دهنده نقش معلم است.

وی بیان کرد:  یکی از نهادهایی که می تواند در مقابل با تهاجم فرهنگی دشمن  نقش بسزایی داشته باشد آموزش و پرورش است که با تدوین متون دینی و آموزهای دینی و نهادینه کردن در دانش آموزان آنان را در برابر تهاجم فرهنگی غرب بیمه کنند البته دشمن هم ساکت ننشسته و با توجه به اهمیت این نهاد در حال نفوذ در این نهاد است که نمونه اخیر آن سند 2030 بود که بنا بود در مدارس اجرایی شود و بجای تربیت نیرو برای انقلاب و اسلام سرباز برای غرب درست کند.

انتهای پیام/

 

https://www.uplooder.net/img/image/37/3b927c458954880e20d26f24480f0259/پیام-جمعه-12-اردیبهشت99-خیرآباد.jpg

 

آخرین ویرایش در جمعه, 12 ارديبهشت 1399 ساعت 17:34

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…