جمعه, 25 بهمن 1398 ساعت 15:05

نماینده باید به اصول و آرمان‌های انقلاب و نظام وفادار باشد و با شجاعت از خطوط قرمز نظام با صلابت دفاع کند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی خیرآباد، حجت الاسلام و المسلمین جعفر طزری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته خیرآباد با اشاره به حکمت ۹۴ نهج البلاغه امیرالمومنین(ع) بیان داشت: در این حکمت آمده است کسی از حضرت امیرالمومنین علیه السلام  راجع به خیر سوال کرد حضرت فرمود خیر آن نیست که مال و اموال زیاد گردد بلکه خیر آن است که علم و حلمت زیاد گردد و این که افتخار کنی بنده خدا هستی و در عبادت از دیگران برتری، خیر آن است که اگر خطا کردی از خداوند طلب مغفرت کنی و اگر نیکی انجام دادی خداوند را سپاس گویی.

وی افزود: در انتها حضرت فرمودند دنیا برای دو نفر و در گروه خوب است یکی گنهکاری که می‌خواهد با توبه جبران مافات کند و دیگری انسانی که می خواهد بر نیکی هایش بیفزاید، این جمله حضرت اشاره به انسان هایی دارد که ملاک خوب بودن و ارزش داشتن را مال و فرزند بسیار می دانستند و کاری به معنویات ندارند و الا مال هم اگر در جهت رضای خدا صرف گردد و فرزند هم فرزندان صالح باشند جزو خیر ها قرار دارند.

طزری خاطرنشان کرد: دنیا برای جمع آوری خیرات یا جبران بدی ها است و هر کس غیر از این دو کند خسارت محض است.

امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نمازجمعه این هفته با اشاره به اینکه در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار داریم، گفت: انتخابات با آغاز تبلیغات دارد و مرحله دیگری شد و حال و هوای کشور حال و هوای انتخاباتی به خود گرفت.

وی اظهار داشت: آنچه ما در انتخابات وظیفه داریم یکی حضور در انتخابات است و دیگری انتخاب اصلح، آنچه شورای نگهبان به عنوان شرایط حضور پذیرفته است حداقل شرایط است  و ما وظیفه داریم از بین واجدین شرایط بهترین را انتخاب کنیم.

طزری با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در هفته گذشته راجع به انتخابات و شرایط نامزدهای انتخابات ملاک هایی را فرمودند، بیان کرد: ملاک اول آنکه متعهد و با ایمان باشد ایمان صرف خواندن نماز و روزه گرفتن نیست، ایمان آن است که با امانتی که مردم به دست او داده‌اند چگونه رفتار کند.

خطیب جمعه خیرآباد گفت: نمایندگی از مردم مسئولیت بزرگی است که مردم به نماینده خود به عنوان امانت داده اند و انتظار دارند که با این امانت در جهت خدمت به مردم استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه  عده ای از این امانت در جهت ثروت اندوزی، رانت‌خواری و طایفه گری و قومی استفاده می‌کنند که این خیانت در امانت است.

امام جمعه خیرآباد ادامه داد: نماینده باید شجاع باشد بتواند از آنچه که نظام اسلامی را تهدید می‌کند دفاع کند بتواند با شجاعت از خطوط قرمز نظام با صلابت دفاع کند و حرف خود را بزند نماینده‌ای که وامدار گروه خاصی و جریان خاص است و یا خدایی نکرده وامدار دشمنان نظام است  هرگز از شجاعت برخوردار نیست.

وی گفت: یکی از ویژگی های خوب یک نماینده این است که عدالت را در حرف و عمل اجرا کند، از عدالت حرف زدن کار همه است اما اجرای عدالت بر بسیاری که از عدالت فراری هستند سخت است.

طزری خاطرنشان کرد: نماینده باید به اصول و آرمان‌های انقلاب و نظام وفادار باشد ولایت فقیه و قانون اساسی کشور برای او محترم باشد و وکیل ملت باشد نه وکیل دولت یا وکیل جناح و حزب خاصی، متاسفانه عده‌ای وکیل دولت بودند و عده ای هم وکیل یک جریان خاص و چشم و گوش بسته مطیع جریان خاص بودند و هرچه امر می شد انجام می‌دادند هرچند ضرر ملت و نظام باشد.

وی ضمن عرض تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، بیان کرد: خداوند به زن کرامت و شرافت ارزانی داشت و به فرموده امام راحل از دامن زن مرد به معراج می رود اما از زمانی که صنعت در غرب به حرکت درآمد و نیاز به کار زن شد نام آزادی زن شروع شد تا بدین وسیله و به اسم آزادی انواع جنایت ها را در حق زن روا دارند چه جنایت در بحث استفاده از نیروی کار از زنان و چه استفاده های شهوانی و حیوانی از زن، در ظاهر اسم آزادی زن بود اما در واقع اسارت زن به اسم آزادی زن، زن را اسیر شهوات و امیال حیوانی کردند.

امام جمعه خیرآباد خاطرنشان کرد : بزرگترین آزادی را اسلام به زن داد به طوری که یک زن می تواند از زندان آزاد گردد و از لحاظ سیر مقامات معنوی تا مقام قرب الهی سیل کند.

انتهای پیام/

آخرین ویرایش در جمعه, 25 بهمن 1398 ساعت 16:38

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…