جمعه, 06 دی 1398 ساعت 15:46

اگر مسئولان تلاش و کار جهادی را در دستور کار خود قرار دهند هرگز نیاز به مذاکره نیست

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین خیرآباد، حجت الاسلام و المسلمین جعفر طزری امام جمعه خیراباد ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیرآباد بیان کرد: در هفته گذشته به دو مصداق مال حرام اشاره شد و امروز با کمک آیات قرآن به مصداق دیگری از مال حرام اشاره می‌شود در چند جای قرآن آیاتی در مذمت کم فروشی آمده است و عذاب سختی برای آنان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در سوره مبارکه مطففین خداوند ویل، که نام چاهی در جهنم است را برای کسانی قرار داده است که کم فروشی می کنند و در جریان حضرت شعیب نیز آمده است که این پیامبر الهی یکی از توصیه هایش انصاف در فروش و پرهیز از کم فروشی است.

طزری گفت: نکته مهمی که در این جا باید دانست آن است که کم فروشی فقط در بازار کسب و فروش نیست بلکه هر کسی در هر کاری که انجام می دهد کوتاهی کند و حق آن کار را ادا نکند کم فروشی کرده است، کارمندی که از ساعت کاری کم بگذارد و کارگری که کارش را به نحو احسن انجام ندهد شامل این آیات شریفه می شود.

امام جمعه خیرآباد ضمن عرض تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب سلام الله، اظهار داشت: حضرت زینب (س)کسی بود که برادر و امام خویش را یاری کرد و بار عظیم حادثه کربلا را به دوش کشید و پیام امام(ع) را تا درون کاخ یزید برد و یزیدیان زمان را رسوا کرد.

وی با بیان اینکه کمتر از دو ماه تا انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده است گفت: یکی از عوامل قدرت هر نظام پشتوانه مردمی آن نظام است هر کجا که مردم در صحنه باشند و از نظام حمایت کنند دشمنان نظام را ناامید خواهند کرد که یکی از عرصه های حضور مردم، حضور در پای صندوق رای است.

طزری خاطرنشان کرد: حضور در پای صندوق رای مربوط به اصل نظام است و جدای از مشکلات به وجود آمده در نظام می باشد و شاید بتوان گفت کسانی که در انتخابات شرکت نکردند و از حق خود که قابل واگذاری نبود استفاده نکردند اگر در انتخابات شرکت می‌کردند شاهد بروز مشکلات از سوی بعضی افراد نبودیم.

خطیب جمعه خیرآباد بیان کرد: انتخابات و شرکت در آن، آن قدر مهم است که دشمنان هرگاه احساس کنند انتخابات به ضرر آنان تمام می شود از ماه ها قبل با انواع ترفند ها و شایعات و دروغ ها مردم را از رفتن به پای صندوق منع می کنند و اگر انتخابات باشکوهی صورت بگیرد آن گاه همانند ۸۸ آن را به فتنه انگیزی به کام مردم تلخ می‌کنند.

وی گفت: در نظام اسلامی یک دوقطبی انقلابی و غیر انقلابی داریم اما عده ای هرچند یکبار با ایجاد دوقطبی های کاذب به دنبال بر هم زدن اتحاد ملت و امت و گاهی هم به دنبال رسیدن به خواسته‌های خود هستند.

طزری افزود: یکی از این دو قطبی های کاذب دوقطبی معیشت و مقاومت است بدین معنا که یا باید اهل مقاومت بود و گرسنگی کشید و یا باید از مقاومت دست کشید تا معیشت درست شود.

امام جمعه خیرآباد خاطرنشان کرد: معمولاً هرگاه بخواهند مذاکره ای صورت دهند یا در آستانه انتخابات قرار می‌گیریم عده‌ای بر جذب نظر مردم این دوگانه را سر می‌دهند و می‌خواهند بیان کنند که از مقاومت چیزی جز گرسنگی و فشار چیز دیگری حاصل نمی‌شود.

وی تاکید کرد: آنچه تاکنون ما به دست آورده‌ایم در پیروزی مقاومت بوده است و از مذاکره و سازش چیزی جز خسارت حاصل نشده است.

وی با اشاره به اینکه در آستانه یوم الله ۹ دی قرار داریم گفت:  ۹ دی روزی است که مردم چشم فتنه آمریکایی غربی عربی عبری را کور کردند، عده ای به بهانه تقلب در انتخابات به خیابان‌ها ریختند و اصل نظام اسلامی را نشانه رفته بودند که مردم با بصیرت و ولایتمداری متوجه این فتنه شدند.

طزری اظهار داشت: امروز باید به هوش باشیم چرا که فتنه و توطئه تمام نشده است اگر بصیر و هوشیار باشیم فتنه و توطئه نقش بر آب خواهد شد و دشمن تصمیم دارد کاری را که در جنگ و فتنه ۸۸ و ۹۶ نتوانست انجام دهد از طریق مذاکره صورت دهد به این ترتیب که ابتدا تحریم می کند، فشار تحریم ها را بیشتر می کند، امنیت نظام را تهدید می‌کند و از آن طرف اعلام می‌دارد که آماده مذاکره است و اگر می‌خواهید فشارها کم شود باید مذاکره کنید.

امام جمعه خیرآباد گفت: هدف آنها از مذاکره گرفتن نقاط قوت جمهوری اسلامی است باید در این جریان به هوش باشیم و بدانیم که مذاکره با آمریکا جز خسارت چیزی در بر ندارد کما اینکه در مسئله برجام این مطلب آشکار شد البته تمام مشکلات اقتصادی بر عهده آمریکا نیست بخشی از مشکلات به خاطر سوء مدیریت ها و عدم تلاش و کار جهانی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر مسئولان تلاش و کار جهادی را در دستور کار خود قرار دهند و تدابیر لازم را داشته باشند هرگز نیاز به مذاکره نیست و فشار حداکثری هم بی اثر و بی خاصیت خواهد شد.

انتهای پیام/

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…