جمعه, 15 آذر 1398 ساعت 14:17

کسانی که گمان می کنند آمریکا با اروپا در مورد ایران اختلاف دارند دچار اشتباه ناخوشی شده اند

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ستاد نمازجمعه خیرآّباد، حجت‌الاسلام و المسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیرآباد اظهار داشت: بحث تقوای امروز ما مربوط به مال حرام است این که انسان در زندگی برای برای برآوردن نیازهای زندگی خویش به حق خودش قانع نباشد و به حق و حقوق دیگران تعرض کند و آنچه را که حق او نیست به روش های نادرست غلط بدست آورد.

وی گفت:  در قرآن کریم آیاتی راجع به این موضوع بیان شده است، در روایت از رسول مکرم اسلام(ص) آمده است که رها کردند ⅙ درهم برای خداوند بهتر و دوست داشتنی تر از حجی است که از مال حلال است و در روایت دیگر آمده است که امیرالمومنین علیه السلام یک خرمای معیوب را میل فرمودند و آب هم نوشیدند سپس بر شکم مبارک زدند و فرمودند کسی که حرام در شکم خود کند خداوند او را از خود دور می کند.

طزری خاطر نشان کرد:  لقمه حرام، مال حرام و در مجموع آنچه از راه باطل به دست آید موجب تباهی اعمال و خسران انسان می شود.

امام جمعه خیرآباد ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت جانسوز حضرت فاطمه معصومه(س)، بیان داشت: امید است بتوانیم از برکات معنوی این بانوی بزرگ بهره‌مند شویم حضرت معصومه دارای شان و جایگاه بزرگی در اسلام است به طوری که در زیارت نامه آن بانو همه از خداوند می خواهند که او را شفاعت کنند و این یعنی مقام شفاعت بالایی حضرت معصومه دارد.

وی افزود: از سال ۹۱ رهبر انقلاب  در یک هشدار مهم سیاست های جمعیتی را اشتباه خواندند و یکی از دغدغه‌های ایشان جمعیت جوان کشور بوده است.

طزری بیان کرد:  در چند سال گذشته متاسفانه عده ای یا از روی جهالت و کوتاهی یا از روی عمد در نرخ باروری کشور تغییراتی به وجود آوردند که نرخ باروری را بیش از آنچه که امروز هست نشان دهد.

وی اذعان داشت: اولین کسی که متوجه این امر شد مقام ولایت بودند در نتیجه وزیر بهداشت فعلی با بررسی های متعدد به این امر پی بردند و متوجه شدند که آمار رشد جمعیت زیر ۲ می باشد و حال آنکه تا گذشته 1 و 2 را نشان می دادند و این یعنی در جامعه ما هر خانواده کمتر از دو فرزند دارد و یعنی اینکه تا چند سال آینده نرخ جمعیت ما علاوه بر پیر شدن کم هم خواهد شد و این یک زنگ خطر برای جامعه اسلامی است.

خطیب جمعه خیرآباد با بیان اینکه در هفته گذشته سه کشور اروپایی طرف برجام اعلام کردند اگر ایران در برنامه موشکی و کاهش تعهدات خود بازنگری نکند تحریم ها قبل از برجام برمی گردد، اظهار داشت: این مطلب نشان داد که جهت و خط و فکر اروپایی‌ها همان خط و مش آمریکاست و کسانی که گمان می کنند آمریکا با اروپا در مورد ایران اختلاف دارند دچار اشتباه ناخوشی شده اند و مهار ایران قدرتمند همچنان یک برنامه راهبردی از سوی آمریکا و فرانسه می باشد.

طزری در پایان گفت: لذا هرگونه پیشنهاد یا تهدید که منجر به تغییر توافق هسته ای شود باید به عنوان یک خط قرمز پررنگ از سوی دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی کشورمان مورد شناسایی قرار گیرد.

انتهای پیام/

آخرین ویرایش در جمعه, 15 آذر 1398 ساعت 14:32

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…