جمعه, 24 آبان 1398 ساعت 15:12

عدالت اقتصادی استفاده یکسان از امکانات کشور است

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ستاد نمازجمعه خیرآباد، حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری امام جمعه شهر خیرآباد ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیرآباد با بیان اینکه بندگان در روز قیامت به سه گروه تقسیم می شوند، بیان داشت: عده ای بدون حساب به بهشت میروند عده ای هم حساب آنان آسان است و عده ای هستند که خداوند به تمام حسنات و سیئات آنان رسیدگی می‌کنند.

طزری افزود : گروه سوم از آن به سوء الحسنات تعبیر می‌شود یعنی کسانی هستند که در دنیا به مردم سخت گیری می کنند مثلا صاحب خانه است اگر یک روز اجاره او دیر شود مستأجر را بازخواست می کند یا اگر مقداری از خانه او آسیب دیده باشد رسیدگی می‌کند و موارد شبیه آن در روایات است که امام صادق علیه السلام به یکی از اصحاب فرمود برادرت فلانی از تو شکایت کرد عرضه داشت حقم را از او گرفتم حضرت ناراحت نشست و فرمود آیا این آیه را شنیده ای که می فرماید سوء الحسنات آیا اینگونه پنداشته ای که خداوند بد حساب است و ستم می‌کند هرگز خداوند در روز قیامت با تو اینگونه حساب نمی‌کند.

وی ضمن تبریک میلاد باسعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، اظهار داشت: آنچه در قرآن به ما سفارش شده است اسوه گیری از زندگی پیامبر اسلام صلی الله و علیه و آله است.

امام جمعه خیرآباد گفت با بیان اینکه رفتار و کردار زندگی پیامبر اسلام برای ما آموزنده و الگو است به برخی از آن اشاره کرد و گفت:  ساده زیستی پیامبر که مخالف آن تجمل گرایی در زندگی اشرافی گری است، حمایت از مظلوم که در پیمان حلف الفضول قبل از پیامبری اسلام بسته شد و تا آخر هم بود، صداقت در برخورد با مردم راستگو بودن، اهل گذشت و عفو حتی با کسانی که به آن حضرت ظلم کردند و برخورد قاطعانه با کفار و کسانی که به اسلام خیانت کردند.

وی با بیان اینکه سهمیه بندی بنزین، اظهار کرد: افزایش قیمت بنزین یک قانون بود که در چند سال اخیر صورت نگرفته بود و دیشب عملی شد.

طزری خاطرنشان کرد: دولت و مسئولان باید نظارت کافی داشته باشند که افزایش بنزین موجب افزایش کالاهای اساسی مردم نشود و اینکه حق مردم است که بدانند درآمدی که از این طریق به دست می آید در کجا و چگونه مصرف می شود.

وی بیان کرد: عزیزان اطلاعات سپاه توانستند یکی از ابر بدهکاران را از خارج کشور به داخل کشور برگردانند که بسیار جای تشکر و قدردانی دارد و از عزیزان در قوه قضاییه خواسته می شود همانطور که تاکنون طبق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که یکی از مفاد آن عدالت اقتصادی است عمل کنند.

خطیب جمعه خیرآباد اظهار داشت: عدالت اقتصادی باید به گونه ای رفتار شود که همه طبقات از امکانات به یک نحو استفاده کنند نه اینکه عده ای بر اساس روابط و رانت کشور را در اختیار بگیرند، لذا برخورد با اینگونه افراد جزو وظایف قوه قضاییه است و انتظار می‌رود همانطور که تاکنون با قاطعیت عمل کرده‌اند و دستخوش حواشی نشده اند و در عرصه های مختلف با مفسدان اقتصادی برخورد کرده اند با این گونه افراد هم با قاطعیت تمام برخورد کنند.

انتهای پیام/

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…