جمعه, 29 شهریور 1398 ساعت 15:39

جمهوری اسلامی تحت هیچ شرایطی و در هیچ سطحی با آمریکا مذاکره نخواهد کرد

حجت الاسلام طزری امام جمعه خیرآباد حجت الاسلام طزری امام جمعه خیرآباد

حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیرآباد گفت: با رجوع به روایات ائمه معصومین (ع) متوجه می شویم که ائمه معصومین ما را از بعضی امور بر حذر داشته اند و این شنان دهنده اهمیت مسئله است که به بعضی از این امور اشاره می کنیم.

وی افزود: در روایتی از امام صادق(ع) آمده است از دوستی با کسی که بخاطر پول، مقام و شهرت با تو دوستی ریخته بر حذر باش و به دنبال دوستی باش که بخاطر تقوا با تو طرح دوستی ریخته است.

طزری اظهار داشت: یکی از مسائلی که در زندگی و سرنوشت انسان نقش اساسی دارد رفاقت و دوستی است که دوست خوب انسان را بهشتی و دوست بد انسان را جهنمی می کند.

وی در ادامه گفت: مورد دوم از رسول اکرم(ص) است که فرمودند خداوند به حضرت داود فرمود از انسانهایی که فکر و ذهن و زندگی آنان فقط دنیاست بر حذر باش چرا که آنان هیچ چیز از خدا و دین نمی دانند و همه می دانیم انسانی که فقط دنیوی فکر کند و فکر دنیا باشد آخرت انسان را تباه می کند.

امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نمازجمعه ضمن بیان اینکه در آستانه هفته دفاع مقدس قرار داریم بیان داشت: درود می فرستیم به ارواح طیبه شهدا خصوصا شهدای دفاع مقدس، جنگ علیرخم آنکه خرابی ها و و یرانی ها و آوارگی های بسیار بدنبال داشت اما منشأ برکات بسیاری بود اول آنکه ملت بزرگ ایران را مقاوم کرد و در پرتو استقامت توانستیم انقلاب ا صادر کنیم.

وی بیان کرد : در شنبه هفته ای که گذشت پهبادهای یمنی در حمله ای رعد آسا توانستند پالایشگاه نفت آرامکو عربستان را که روزانه 7 میلیون صادر می کرد، به آماج حمله خود قرار دهند و صادرات این پالایشگاه را به نصف تقلیل دهند.

طزری عنوان کرد: این حمله که در نوع خود بی نظیر است آنچنان مهلک و سهمیگن بود که کشور عربستان و حامیان آن را در شوک قرار داد بطوریکه باور این امر که توسط یمن صورت گرفته برای آنان سخت است و آن را بر عهده جمهوری اسلامی می اندازند.

وی گفت: انان که روزی ضمانت می کردند در صورت عدم فروش نفت جمهوری اسلامی نفت جهان را تامین می کنند امروز با مشکل نفت روبرو شده اند و اگر روزی گمان می کردند یک هفته ای مقاومت یمن شکسته می شود کار به جایی رسیده است که در سراسر عربستان احساس ناامنی می کنند و مهم تر از همه آنکه امریکا که یک گاو شیرده را دوشیده است فقط نظاره گر حملات است و کاری از دستش بر نمی آید و این عبرت خوبی برای همه کسانی است که امنیت و اقتصاد و رفع مشکلات خود را به آمریکا گره زده اند.

امام جمعه خیرآباد اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای درس خارج فقه خود با توجه به شرایط کنونی و موقعیت سراتن آمریکا فرمودند؛ امروز از زبان سران آمریکا جمله ای بیان می شود تحت فشار حداکثری تا بدین طریق بتوانند جمهوری اسلامی را پای میز مذاکره بنشانند و خواسته های خود را بر ملت ما تحمیل کنند اگر این فشار حد اکثری که جنگ روانی است به ثمر نشستاز این به بعد خواسته های خود را از همین طریق بدست خواهند آورد و نشان خواهند داد به هم پیمانان خود که راه گرفتن امتیاز،  فشار حداکثری است.

وی تصریح کرد: اگر این امر صورت گیرد دیگر ملت ایران روی خوش نخواهد دید لذا جمهوری اسلامی تحت هیچ شرایطی و در هیچ سطحی با آمریکا مذاکره نخواهد کرد و اگر دولت آمریکا به برجام بازگشت و به تعهدات خود عمل کرد می تواند جزو 1+5 قرار بگیرد و جمهوری اسلامی در قالب 1+5 با او راجع به مسائل هسته ای فقط مذاکره خواهد کرد.

انتهای پیام/

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…