جمعه, 08 شهریور 1398 ساعت 11:56

دشمن به دنبال نفوذ فرهنگی است

حجت الاسلام و المسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیرآباد، با اشاره به حکمت ۳۶۲ نهج البلاغه بیان داشت: حضرت علی(ع) می فرماید، کسی که به آبروی خود علاقه مند است باید بحث های لجاجت آمیز را با مردم رها کند.

وی اظهار داشت: گاهی اوقات بر سر یک سری از موضوعات چه فرهنگی، اخلاقی، سیاسی و اقتصادی بین افراد بگومگو و اختلاف نظرهایی به وجود می‌آید و جالب تر از آن که هر دو طرف می‌خواهند حرف خود را به کرسی بنشانند.

طزری افزود: در این موارد حضرت می فرماید اگر به آبروی خود علاقه مند هستی بحث و جدل را کنار بگذار چرا که به هنگام جدال افراد بر سر لجاجت می‌افتند و گاه انواع توهین‌ها را به طرف مقابل روا می دارند و عیوب پنهانی او را بر می شمارند و هتک حرمت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین این افرادی که علاقمند به آبروی خود و نزدیکان خود هستند همین که بحث شروع شد کلام را قطع می سازند.

امام جمعه خیرآباد گفت: در حدیثی از امیرالمومنین(ع) آمده است از جدال و خصومت دوری کن، چرا که این دو قلب را مریض می کنند و نفاق را پرورش می دهد یا در حدیثی از امام حسن عسگری(ع) آمده است که جدال و بحث نکن که شخصیت تو را از بین می برد.

وی با بیان اینکه در آستانه ماه محرم الحرام قرار داریم، اظهار داشت: ایام عزاداری و سوگواری امام حسین علیه السلام و یارانش را تسلیت عرض می کنم محرم فرصت مناسبی است که زاد و توشه برای ادامه مسیر انقلاب بر گیریم، محرم حضور در کلاس درس امام حسین است و به ما می‌آموزد که اگر حق را شناختی برای حفظ آن استقامت و پایداری کن هرچند به ظاهر مغلوب گردی اما بدان حق همواره پیروز و ثابت است و آنچه رفتنی است باطل است.

امام جمعه خیرآباد گفت: امام حسین علیه السلام به ما آموخت که در برابر طاغوت زمان بایستیم هر چند او از شما توانگر و قدرتمند تر باشد هرگز از باطل نترس چرا که باطل همانند طبل تو خالی است که فقط صدا دارد، لذا ما وظیفه داریم در مقابل طاغوت های زمان ایستادگی کنیم هرچند ما با زمان امام حسین و بسیار تفاوت دارد و در این برهه از زمان اگر قرار است کسی ذبح شود یزید و یزیدیان است.

وی بیان کرد:‌ در هفته گذشته از سامانه موشکی باور ۳۷۳ رونمایی شد سامانه موشکی که می تواند همزمان شش هدف را رهگیری و نابود کند سامانه موشکی باور ۳۷۳ شبیه‌ترین سامانه به سامانه موشکی ۴۰۰ S روسیه است.

طزری افزود: اگر زمانی منتظر خرید S۳۰۰ بودیم و به دلیل تحریم‌ها، سالها منتظر بودیم امروز خودمان بهتر از آن را می سازیم.

وی خاطرنشان کرد: سامانه باور ۳۷۳ نشان داد که اگر ما خودمان و ظرفیت‌های خودمان را باور داشته باشیم به هر کجا بخواهیم می توانیم برسیم باور ۳۷۳ به ما این باور را داد که ما از دیگران نه تنها چیزی کمتر نداریم بلکه بهتر از دیگران را هم داریم و برای رسیدن به امنیت و آرامش نباید دست به سوی دیگران دراز کنیم، بلکه باید امنیت و آرامش را خودمان به دست آوریم و این امر شدنی است.

امام جمعه خیرآباد با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با اعضاء هیئت دولت، گفت: یکی از این توصیه هل نپرداختن به مسائل حاشیه ای است که متاسفانه افت هر دولتی است و اگر دولتمردان به هوش نباشند گرفتار خواهند شد و سرمایه‌های انسانی، فکری و مالی را از دست خواهند داد اگر ما در جنگ اقتصادی قرار داریم باید تمام ظرفیت کشور را در جهت غلبه بر جنگ اقتصادی دشمن بسیج کنیم و لحظاتی از این امر غافل نشویم.

وی تصریح کرد: متاسفانه شاهد آن هستیم که با بیان مسائل حاشیه ای و دست چندم به دنبال غافل کردن مردم و مسئولان از اولویت های اول کشور هستند مسائل دست چندمی که نه نیاز کشور است و جز سرگرم کردن مردم و به جان هم انداختن مردم و اتلاف سرمایه حاصل دیگری ندارد.

طزری افزود: بعضاً می‌شنوید که بحث ورود زنان به ورزشگاه، موتور سواری بانوان و ایجاد یا لغو کنسرت، انتخاباتی کردن فضای جامعه ماه‌ها، قبل از انتخابات و طرح استعفای رئیس جمهور مطرح می شود و مردم جامعه را با آن درگیر می‌کند حتی در مواردی پای دشمنان نظام را به این مسائل باز می‌کند و اقتصاد و فرهنگ مردم که اولویت اول کشور هستند مغفول می‌ماند و نه تنها مشکلی حل نمی‌شود بلکه بر مشکلات نیز افزوده می شود.

امام جمعه خیرآباد گفت: دولت باید جدا از ورود به مباحث حاشیه ای خودداری کند مسئله دیگری که ایشان بیان داشتند بحث فرهنگ و مسئله حجاب است که متاسفانه مورد غفلت واقع شده است در حالی که دشمن راه تسلط بر نظام اسلامی را نفوذ فرهنگی می داند و از همه امکانات استفاده می کنند لذا متولیان امور فرهنگی در کشور، باید به این امر اهتمام داشته و نسبت به تقویت باورهای دینی و ترویج فرهنگ اسلامی تلاش کنند.

آخرین ویرایش در جمعه, 08 شهریور 1398 ساعت 15:19

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…