جمعه, 18 مرداد 1398 ساعت 15:53

به جای معطل شدن برای آمریکا بهتر است از سرمایه های عظیم ملی استفاده کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد نمازجمعه خیرآباد، حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته با اشاره به حکمت ۴۵۸ از نهج البلاغه، گفت: در این حکمت  امیرالمؤمنین(ع)می فرماید ایمان آنست که جایی که راستگویی برای تو ضرر دارد و دروغگویی به ظاهر منفعت دارد صداقت را بر گذب برتری داد و راستگویی را انتخاب کنی.

وی افزود: دومین اثر ایمان آنست که گفتارت بر عملت برتری نداشته باشد یا به عبارت دیگر فقط اهل حرف نباشی بلکه اهل عمل نیز باشی.

طزری اظهار داشت: در قران کریم آیات متعددی داریم که از اینکه اهل حرف باشی و اهل عمل نباشی خدمت نموده است که نمونه آن آیه ۲سوره مبارکه صف می باشد.

امام جمعه خیرآباد ادامه داد: نکته دیگر آنکه اهل علم بودن به معنای عالم بودن فقط نیست بلکه هر کس که هر آنچه را که می داند عمل نکند مصداق این آیه شریفه می شود و در روایات از این گونه افراد به عنوان زنبور بی عسل و تیرانداز بودن تیر معرفی شده است.

وی گفت:‌ موضوع دیگر و از،نشانه های ایمان آنست که در گفتار و از دیگران مراعات تقوای الهی را بنمایی و مواظب سخن گفتن خود باشی، زبان تسلط تو باشد و تو در تسلط زبان نباشی.

 امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) گفت: انشاالله که بتوانیم با پیروی از سیره امام (ع)در دنیا و آخرت بهره مند شویم یکی از راه‌های عملی امام برخورد منطقی و صبر و حلم در مقابل انسانهای نا آگاه بود.

وی افزود: شخصی به امام علیه السلام توهین کرد اما امام با منطق و گفتار درست جواب داد، امروز متاسفانه آستانه صبر و تحمل مردم پایین آمده است و به اندک سختی خشمگین شده و دست به اقدامات نامقول زده می‌شود و در دسرهای عظیمی درست می کنیم.

طرزی اظهار داشت: روز عرفه، روز جاماندگان ماه مبارک رمضان است، فرصتی استثنایی که خداوند برای بندگان خود قرار داده است تا در این روز با انقطاع از خلق خدا و اظهار عجز به درگاه او از دات بی انتهای الهی طلب نمایند.

وی اضافه کرد: عید قربان روز ذبح نفس اماره را تبریک عرض می نماییم و امید است پیام این روز را به درستی دریافت نماییم.

وی با اشاره به ۱۷ مرداد روز خبرنگار، گفت: روز خبرنگار را خدمت همه اصحاب رسانه تبریک عرض می نمایم، خبرنگاران واسطه بین مردم و مسئولان هستند و مشکلات موجود بین مردم و جامعه را رصد نموده و آن را به اطلاع مسئولان می رسانند.

طزری خاطرنشان کرد: مسئولان باید قدردان خبرنگاران باشد خبرنگاران می‌توانند با برجسته کردن نقاط مثبت جامعه و خدمات نظام به مردم، مردم را نسبت به نظام امیدوار کنند.

طزری گفت:‌ امروز دشمن قصد دارد با تزریق روحیه ناامیدی مردم را نسبت به نظام ناامید نموده و آنان را از ادامه راه منصرف کنند، خبرنگاران می توانند نقش بسیاری در این زمینه داشته باشند.

وی بیان داشت: مقام معظم رهبری در فرمایشات خویش چند نکته را همواره تاکید کرده اند که اولاً خباثت و دشمنی آمریکا با ملت ایران مخصوصاً این دولت آمریکا نیست هرچند این دولت دشمنی ها را اشکار کرده است اما باید دانست فرقی بین دموکرات و جمهوری خواه نیست.

خطیب جمعه خیرآباد گفت: منظور از مذاکره گرفتن نقاط قوت جمهوری اسلامی و در مقابل دادن چند وعده نسیه است، با توجه به اینکه باید دو نکته را در نظر داشت، نباید امید داشت که دولت کنونی آمریکا به پایان رسد و دشمنی های آمریکا نیز تمام می شود و بد عهدی و نقض پیمان ها نیز تمام می شود.

وی اظهار کرد:‌ تمام اینها به جای خود باقی است اگر بارها اعلام شده است که ما مذاکره نمی کنیم نه به آن معناست که ما با دیگران اهل تعامل و معامله نیستیم، بلکه بدان معناست که هرگز حاضر نیستیم آنچه را که سال‌ها با زحمت و تلاش علی‌رغم تحریم‌ها به دست آورده‌ایم و امروز از افتخارات نظام است را به راحتی از دست بدهیم و در مقابل وعده‌های، توخالی تحویل بگیریم.

طزری افزود: نظیر آنچه در برجام صورت گرفت آمریکایی‌ها نشان داده‌اند که منطق مذاکره را نمی فهمند، لذا بحث و هرگونه مذاکره و تعامل با آمریکا، جز هدر دادن فرصت ها و سرمایه‌ها  حاصل دیگری ندارد و به جای معطل شدن برای آمریکا که دوباره به برجام برگردد بهتر است از سرمایه های عظیم ملی استفاده شود.

انتهای پیام/

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…