پنج شنبه, 20 تیر 1398 ساعت 12:00

نماز جمعه رابط بین مردم و مسئولین است / دشمن به دنبال آن است تا قدرت نظام اسلامی را با مذاکره و معامله از ما بگیرد

حجت الاسلام و المسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته با اشاره به حکمت ۳۸۳ نهج البلاغه بیان داشت: امیرالمومنین (ع)فرمودند بر حذر باش از اینکه خداوند تو را در معصیت حاضر ببیند و در عبادت و بندگی غائب باشی که در این صورت از زیانکاران خواهی بود.
وی افزود: اگر قوی شدی در اطاعت خداوند قوی باشد و اگر ضعیف شدی در معصیت خداوند ضعیف باشد انسان ها معمولا از چند جهت قوی می شوند یا از لحاظ بدنی، مالی، قدرت و یا از لحاظ شهرت که اسلام می گوید اگر در این امور قوی شدی قدرت و قوت را در طاعت الهی خرج کن و اگر بدن سالم و تنومندی داری در جهت عبادت صرف کن
امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نمازجمعه گفت: ۲۴ ذی القعده روز زیارتی مخصوص امام رضا (ع)است، خداوند توفیق عمل به دستورات نورانی این امام همام را به همه ما عنایت و در آخرت از شفاعت حضرت بهره مند فرماید.
وی اضافه کرد: ۲۵ ذی القعده روز دحوالارض است که فضیلت بسیاری دارد و کسانی که می توانند روزه این روز را مغتنم بشمارند.
طزری گفت: ۸ مرداد مصادف با سالروز رحلت آیت الله مشکینی(ره) است، که انسان عالم، مجاهد و بنده خوب خدا که خدمات بسیار ارزنده ای در قبل و بعد از انقلاب انجام داد و برای این عالم ربانی علو درجات مسئلت دارم.
وی با اشاره به ۵ مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه در کشور توسط مرحوم آیت الله طالقانی، گفت: نماز جمعه اولین اجتماع عظیم بعد از حج می باشد در زمان ائمه و بعد از آن یکی از کارهایی که می شد صورت داد اقامه نماز جمعه بود.
طزری خاطرنشان کرد: نماز جمعه دارای خصوصیات منحصر به فردی است و در اهمیت آن همین بس که قبل از انقلاب آن را منع کرده بودند و بعد از انقلاب هم دشمنان نظام این سنگر مردمی را مورد هجمه قرار می دادند.
وی افزود: نماز جمعه هم با دین و اعتقادات مردم سر و کار دارد و هم با سیاست مردم، نماز جمعه محل خنثی کردن توطئه های دشمنان است آنان که یک هفته با دروغ و تهمت و شایعه اذهان عمومی را آلوده کرده اند در نماز جمعه این توطئه ها می‌گردد.
خطیب جمعه خیرآباد بیان کرد: نماز جمعه رابط بین مردم و مسئولین است و خطیب نماز مشکلات مردم را به اطلاع مسئولان شهری و کشوری می‌رساند.
وی تصریح کرد: این وظیفه امام جمعه است لذا نباید بعضی از مسئولان نسبت به بیان مشکلات مردم از تریبون نماز جمعه ناراحت شوند و این را حمل بر عدم همکاری امامان جمعه با مسئولان حکومتی کنند.
امام جمعه خیرآباد اظهار داشت: در زمانی که قدرت جمهوری اسلامی در اوج است و دشمنان نظام در ضعف و زبونی قرار دارند و جای دارد که مسئولان از این فرصت استفاده کنند و خواسته های به حق خود را بر دشمن تحمیل کنند همچون اجرای برجام و کاهش تعهدات جمهوری اسلامی، فرانسه شروع کرده است به نقش پلیس خوب بازی کردن و خواهان برطرف کردن تنش بین جمهوری اسلامی ایران و آمریکا می باشد و پیام ها و نامه های محرمانه ای را به مسئولان نظام ارسال می کند که خواهان ارتباط بین جمهوری اسلامی و آمریکاست بدین طریق که آمریکا تحریم ها را متوقف کند و جمهوری اسلامی به کاهش تعهدات پایان دهد و به قبل از تعهدات برگردد.
وی گفت: آنچه باید دانست آن که امروز اروپا و آمریکا قدرت جمهوری اسلامی را متوجه شده اند و ضربات سهمگین همچون سرنگونی پهپاد آمریکایی دستگیری ۱۷ تن از جاسوسان آمریکا در ایران و توقیف نفتکش انگلیسی را دریافت کرده اند.
طزری خاطرنشان کرد:‌ نظام اسلامی باید فشارها را شدت بخشد چرا که زمزمه هایی از مذاکره شنیده می شود ما باید بدانیم فرانسه یکی از کشورهایی است که از ابتدای انقلاب تاکنون جنایت های بسیاری در حق نظام اسلامی انجام داده است و خود یکی از عوامل تنش زاویه منطقه و جهان است و ثانیا ما تا کنون از هیچ مذاکره ای با آمریکا و اروپا حظ و بهره ای نبرده ایم بلکه مذاکره و معامله با غرب و آمریکا جز خسارت چیزی برای ما نداشته است.
وی گفت: دشمن به دنبال آن است تا قدرت نظام اسلامی را با مذاکره و معامله از ما بگیرد لذا هرگونه واسطه‌گری در مذاکرات توسط فرانسه محکوم است و تنها راه برطرف شدن مشکلات نظام اسلامی ایستادگی و مقاومت در مقابل غرب و آمریکاست.

انتهای پیام/

 

آخرین ویرایش در جمعه, 04 مرداد 1398 ساعت 15:26

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…