جمعه, 10 خرداد 1398 ساعت 14:25

حضور جهانی مردم در راهپیمایی روز قدس نشان داد مسئله فلسطین همچنان مسئله اول دنیای اسلام است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد نمازجمعه خیرآباد، حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته بیان داشت: حضرت در دعای ابوحمزه می فرماید خدا مرا به آنچه از اعمال صالح عنایت کردی کمک کن، یعنی از خداوند می‌خواهد که توفیق دهد تا آنچه را از، اعمال صالح انجام داده است در آینده ادامه دهد. وی ادامه داد: ایشان می فرمایند خدایا توفیق ده بر انجام آن کارها ثابت قدم باشم، آن اعمال موقت و مخصوص ماه مبارک رمضان نباشد و در آینده هم ادامه داشته باشد.

طزری اظهار داشت: همه می دانیم توفیق خداوند است اما انجام آن با ما انسان ها، بدین معنا که خداوند به ما مرحمت فرمود گناهان را در ماه مبارک رمضان یا به طور کامل ترک کردیم یا بعضاً آنچه مهم است اینکه این گناهان دیگر صورت می‌گیرد و انسان اعمال صالح ماه مبارک را هم چنان ادامه دهد.

وی خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم بفهمیم که ماه مبارک بر م تاثیر داشته یا خیر باید دید تا چه زمانی بعد از ماه مبارک ما را از ترک گناهان باز می دارد.

امام جمعه خیرآباد گفت: تقدیر و تشکر می کنم از همه عزیزانی که احساس مسئولیت کردند و در راهپیمایی روز جهانی قدس حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین اعلام کردند و نشان دادند که مسئله فلسطین همچنان مسئله اول دنیای اسلام است و تا رهایی کامل آن از چنگال اشغالگران غاضب دست از حمایت بر نخواهند داشت.

وی ابراز داشت: راهپیمایی امسال نسبت به سال‌های گذشته از اهمیت فراوانی برخوردار است چرا که دشمنان بشریت تصمیم گرفته اند تا با معامله قرن مسئله فلسطین را برای همیشه پایان دهند.

طزری افزود: در این طرح آمده است بخشی از سرزمین فلسطین به فلسطینیان داده شود و آنان را از خلع سلاح کامل کنند و از ورود آوارگان نیز جلوگیری کنند این طرح برای آنکه صورت پذیرد تحت عنوان کمک اقتصادی و برطرف کردن مشکلات مردم فلسطینی در آینده نزدیک در مفامه صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: اگر چه بعضی سران خود فروخته عرب قرار است این طرح را بپذیرند اما حضور شما عزیزان و ملت‌های آزاده جهان هرگز اجرای این طرح‌ها را نخواهد داد و این طرح همانند طرح های دیگر محکوم به شکست است.

وی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با اساتید دانشگاه و نخبگان فرهنگی بیان کرد: ایشان به طرح آمریکا برای به زانو درآوردن نظام اسلامی اشاره کرده و فرمودند استکبار تصمیم دارد که با فشار چه از طریق تهدید نظامی و اقتصادی و سیاسی جمهوری اسلامی را به پای میز مذاکره بکشاند تا از این طریق در پای میز به ظاهر مذاکره خواسته‌های خود را جامه عمل بپوشاند لذا گاهی لشکرکشی می‌کند گاهی تحریم اقتصادی می کند تا از این طریق جمهوری اسلامی را وادار کند که برای رفع این فشارها تن به مذاکره دهد.

امام جمعه خیرآباد گفت: هرچند مذاکره هم نخواهند کرد بلکه با بیان اینکه می‌خواهد مذاکره کند ایجاد دوقطبی در جامعه کنند گروهی را موافق مذاکره و گروه دیگر را مخالف مذاکره، راه حل این است که ما هم از اهرم های فشار خود استفاده کنیم تا فشار دشمن را کم و به صفر برسانیم.

وی اظهار داشت:‌ یکی از کارها همین بیانیه شورای امنیت ملی برای توقف فروش آب سنگین و اورانیوم غنی شده بود و اگر دشمن اصرار داشت که باز هم فشار را وارد کند باید وارد مراحل بعدی شد و ثانیا مذاکره با دولت های آمریکا هرگز برای جمهوری اسلامی نفعی نداشته بلکه هر گاه با استکبار و اذناب اروپایی او مذاکره شده جز خسارت محض چیز دیگری عاید جمهوری اسلامی نشده است، لذا جمهوری اسلامی هرگز تحت فشارها قرار نخواهد گرفت و هرگز مذاکره نخواهد کرد.

طزری با اشاره به ۱۴خرداد سالروز رحلت امام خمینی(ره)گفت: در آستانه سی امین سالگرد رحلت امام هستیم، فرصت مناسبی است که با اهداف و آرمانهای امام آشنا و آنان را مرور کنیم چرا که اهداف امام ترسیم کننده راه و اهداف نظام اسلامی ماست.

وی افزود: امام(ره) از ابتدای قیام برای خدا قیام کرد و تا آخر کار هم برای خدا تلاش کرد لحظه ای به فکر خود نبود لذا به تمام وعده‌های الهی ایمان داشت و در مقابل وعده های استکبار را باور نداشت و به آنها اعتنایی نمی‌کرد.

امام جمعه خیرآباد در پایان گفت: امام(ره) به مردم اعتماد داشت و باور داشت که باید به مردم تکیه کرد که در مسائل دینی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و انقلاب را متعلق به مردم می دانست و در حمایت از مستضعفان کوتاهی نمی‌کرد و مستضعفان را بر اشرافیت برتری داد و هرگز در طول زندگی خود از ساده زیستی خارج نشد و اشرافی گری را آفت مسئولان و نظام اسلامی می دانست.

انتهای پیام/

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…