جمعه, 20 ارديبهشت 1398 ساعت 15:26

جمهوری اسلامی هرگز تن به ذلت و حقارت نخواهد داد و عزت و اقتدار خود را با هیچ چیز عوض نخواهد کرد

حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیرآباد با اشاره به بخشی از دعای ابوحمزه، بیان داشت: در فرازی از این دعا حضرت امیرالمؤمنین(ع) این چنین می فرماید هرگاه آماده شدم برای اطاعت تو و نماز خواندن و مناجات با تو بر من خواب را مستولی کردی و حال راز و نیاز را از من گرفتی.

وی افزود: بار الها چرا چنین شده است هرگاه عهد کردم که درونم را پاکسازی کند و با تو به کاران همنشین شوم مشکلی پیش آمد و قدمهای من ثابت قدم نشدم.

طزری ادامه داد: در این فراز حضرت بیان می فرماید که به طور کل توانسته است اهل عبادت، ایمان و اطاعت باشد به همه می دانیم این ها دارای علتی است، حضرت در ادامه به چند علت اشاره می کند و در واقع در این فراز از دعا می خواهد به ما بفرماند که سلب توفیق ازدواج به خاطر علت هایی است که خود ما به وجود آورده ایم و نمی شود اهل معصیت و گناه بود و توفیق انس با خدا را هم داشت.

وی گفت: اگر در ماه مبارک رمضان و ماه های بعد از آن می خواهیم اهل عبادت و بندگی خدا باشیم باید این‌گونه گناهان و کار را ترک کرد یکی از این علت ها سبک شمردن حق و حقوق خداوند است و آن اینکه انسان اهل معصیت و گناه نباشد و با اعضاء خود گناه ننماید.

امام جمعه منطقه خیرآباد اظهار داشت: در چند روز گذشته رژیم غاصب اسرائیل با حمله نظامی به نوار غزه بیش از ۲۷ نفر را به خاک و خون کشید و تعدادی را هم مجروح کرد، اهداف این عملیات را می توان اینگونه بیان کرد که امروز رژیم مغازه در سرزمین خود محسوب شده است و از هیچ طرفی احساس امنیت نمی کند.

طزری خاطرنشان کرد :‌ رژیم غاضب امروز بیش از هر زمان دیگری احساس ناامنی می‌کند و برای فرار از این ناامنی و حصار دست به این تجاوز زد.

وی اضافه کرد: هدف دیگر را می توان در پیروزی جدید نتانیاهو دانست که در انتخابات چند روز گذشته به پیروزی رسید و با این اقدام می خواست اعلام کند که این نتانیاهو، نتانیاهو سابق نیست.

خطیب جمعه خیرآباد ببان کرد:‌ اما این تجاوز با خفت و خواری تمام برای رژیم غاصب تمام شد چرا که نیروی مقاومت با شلیک ۶۷۰ موشک در عرض ۴۸ ساعت قدرت خود را به این رژیم تحمیل کرد و نشان داد که روز به روز بر قدرت مقاومت در نوار غزه افزوده می‌شود چرا که در این حملات شهر هایی که تاکنون از تیر رس نیروهای حماس خارج بودند در تیر رس قرار گرفتند و حتی تل آویو و فرودگاه بین‌المللی هم در تیررس است و این یک خطر بسیار بزرگ برای رژیم غاضب است.

وی تصریح کرد: رژیم دیگر تعیین کننده سرنوشت جنگ نیست شاید آغاز جنگ با او باشد اما پایان دیگر به دست او نیست و اگر قرار است جنگ پایان یابد باید شرایط محور مقاومت را بپذیرد که این نوعی خفت و خواری برای رژیم غضب است.

امام جمعه خیرآباد با اشاره به اولین سالگرد خروج یکطرفه آمریکا از برجام گفت: بعد از برهم زدن توافق برجام از سوی آمریکا کشورهای اروپایی شرکت کننده در برجام از جمهوری اسلامی خواستند که در برجام بماند و آنها برجام را ادامه خواهند داد اما بعد از یک سال تعهدات برجام این عمل نشده از سوی کشورهای اروپایی نزدیک به صفر رسید و این بدان معناست که اروپایی ها هم عملا از برجام خارج شده و فقط از جمهوری اسلامی می‌خواهند تمامی تعهدات را یک طرفه انجام دهد.

وی افزود: حال بعد از گذشت یکسال دولت محترم و شورای امنیت ملی اعلام کردند که اورانیوم غنی شده و آب سنگین تولید شده، در کشور را دیگر نمی فروشند و ۵ کشور دیگر در برجام دو ماه فرصت دارد تا تعهدات برجامی خود مانند انتقال پول و امور بانکی و نفت کشور را اجرا کنند و الا تعهدات خود را متوقف خواهند کرد.

وی اظهار داشت:‌ ما ضمن حمایت قاطع از این عملکرد اعلام می‌کنیم کشورهای اروپایی تاریخ نشان داده است که بدعهدند و هر چند بر سر بعضی امور با آمریکا اختلاف دارند اما بر سر مسئله جمهوری اسلامی توافق کامل دارند ثانیاً اروپا اعلام کرده است که ضرب الاجل 60  روزه را نمی‌پذیرد و از جمهوری اسلامی می خواهد به برجام پایبند باشد.

امام جمعه خیرآباد گفت: این مطلب نشان دهنده آن است که اروپایی‌ها هرگز جرات اجرایی این مفاد را نخواهند داشت لذا از مسئولان کشور خصوصاً تیم مذاکره کننده می خواهیم بعد از ضرب الاجل ۶۰روزه  در صورت عدم اجرا شدن تعهدات از سوی اروپایی ها فعالیت های هسته ای همچون تولید اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد و استفاده از سانتریفیوژهای نسل جدید نشان دهد که جمهوری اسلامی هرگز تن به ذلت و حقارت نخواهد داد و هرگز قراردادهای یکطرفه را نمی‌پذیرد و عزت و اقتدار خود را با هیچ چیز عوض نخواهد کرد.

انتهای پیام/

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…