جمعه, 23 فروردين 1398 ساعت 15:15

تروریست خواندن سپاه خلاف قوانین بین المللی است

حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری امام جمعه منطقه خیرآباد ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیرآباد بیان داشت : وجود نازنین حضرت علی(ع)در حکمت ۷ می فرماید(صدقه داروی شفا بخشی است)اولا باید دانست صدقه به هر بخشی گفته نمی شود بلکه بخشش هایی است که قصد قربت در آن باشد خواه واجب باشد مانند زکات و گاه مستحب مانند اتفاقاتی که در راه خدا صورت می گیرد.

وی افزود: اینکه صدقه داروی شفا بخشی است بخشی از این شفادهی جنبه حسی دارد که با چشم دیده می‌شود مانند باز کردن گره از نیازمندان و بخشی از آن جنبه معنوی دارد.

طزری اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) در روایتی فرمود بیماران خود را با صدقه درمان کنید و بلاء را با صدقه دور کنید، شخصی نزد امام کاظم(ع) آمد و عرض کرد فرزندان و همسر من که ۱۰ نفرند همه بیمارند حضرت در جواب فرمود آنان را با صدقه درمان کند زیرا چیزی سریعتر از صدقه شفا نمی دهد.

خطیب جمعه خیرآباد ادامه داد: در قسمت دوم حضرت می فرماید اعمال امروز شما فردا در کنار شما قرار می گیرد و اعمال را می بینید، این قسمت فرمایش حضرت شاه به تجسم اعمال دارد که قرآن کریم با آیات متعدد به آن اشاره کرده است مانند آیات آخر سوره زلزال، لذا انسان باید متوجه باشد که همراه و قرین او همین اعمال دنیوی اوست که تا آخر با او همراه است پس سعی کنیم قرین خوب و نیکو با خود همراه داشته باشیم.

امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نمازجمعه این هفته خیرآباد گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی سال جدید را به عنوان سال رونق تولید نامگذاری نمودند و برای تحقق این شعار ملزوماتی لازم است که باید به آن پایبند بود یکی از این ملزومات جلوگیری از قاچاق کالا و واردات بی رویه کالاست، نمی توان از بنگاه های تولیدی انتظار تولید داشت در حالیکه بازار کشور پر از کالای قاچاق و کالاهای وارداتی است.

وی خاطرنشان کرد: قاچاق علاوه بر ضربه زدن به اقتصاد کشور، تولید کنندگان را نیز با رکود مواجه می‌کند و مسئولان باید در تحقق این شعار از این دو آسیب هم جلوگیری کنند.

امام جمعه خیرآباد ضمن تقدیر و تشکر از همه عزیزان و ملت بزرگ ایران که تا کنون با کمک های مالی خود هم وطنان عزیز در مناطق آسیب دیده از سیل را یاری کردند گفت: نباید این خدمات و کمک ها قطع گردد چرا که مسئله اصلی که اسکان و عادی شدن زندگی این عزیزان است فاصله بسیاری است لذا مسئولان و مردم باید تا عادی شدن وضع موجود کمک‌های خود را ادامه دهند.

وی عنوان کرد: در هفته گذشته رژیم آل سعود با بمباران مدرسه ای در یمن تعدادی از دانش‌آموزان را به خاک و خون کشیدند و صدایی هم از نهادهای بین المللی و دیگر کشورهای مدعی حقوق بشر در نیامد یقیناً این حملات نشان دهنده عجز آل سعود یهود از درگیری مستقیم با نیروهای انقلابی یمن و جبران شکست ها در میدان جنگ است و بدانیم  این خونهای به ناحق ریخته در آینده ای نزدیک دودمان آل سعود را بر باد خواهد داد.

طزری اظهار داشت: در چند روز گذشته دولت استکباری آمریکا در اقدامی خلاف قوانین بین المللی، نهاد نظامی کشور اسلامی ما یعنی سپاه پاسداران را در لیست گروه های تروریستی قرار داد و ما ضمن محکوم کردن این اقدام توجه شما را به چند نکته معطوف می دارم.

وی افزود:  نکته اول اهداف این اقدام است خوب است بدانیم چرا این اقدام صورت گرفت چند احتمال در پیش روی ماست اول آن که همه می دانیم نهاد مقدس سپاه از ابتدای تشکیل انقلاب اسلامی در صحنه بوده است و برای بقاء و صیانت از نظام شهدای بزرگ و بسیاری را تقدیم نظام کرده است که نمونه اخیر آن حمله تروریستی به مزدوران بود که در جاده خاش-زاهدان صورت گرفت و تعدادی به شهادت رسیدند.

امام جمعه خیرآباد بیان کرد: آمریکا سالهاست در منطقه با شکست های متعدد روبه رو است و بالغ بر ۷ تریلیون دلار هزینه کرده است اما نتیجه ای نگرفته است و تمام این شکست ها توسط سپاه انقلاب اسلامی صورت گرفته است.

وی گفت: احتمال اینکه این اقدام به خاطر رای آوری نخست وزیر فعلی رژیم غاصب باشد و بعد از رای آوردن از این تصمیم‌گیری عقب نشینی کند وجود دارد و نکته دیگر این یک تست است که نحوه برخورد جمهوری اسلامی با این اقدام را ملاحظه کنند و احیاناً در صورت کوتاهی وضعیت برخورد اقدامات خصمانه بعدی را انجام دهد.

خطیب جمعه خیرآباد اظهار داشت: آنچه ما باید انجام دهیم این است که اولاً همه اقشار حمایت خود را از سپاه اعلام کنند که الحمدلله این امر به خوبی صورت گرفته است و مرحله دوم اقدام عملی است باید با اقدامات عملی قاطعانه مانند بستن تنگه هرمز هم درس خوبی به سران آمریکا داد و هم کشورهای حامی آمریکا در منطقه را گوش مالی خوبی داد تا در آینده از این اقدامات ابلهانه خودداری کنند.

طزری با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند سران آمریکا احمق های درجه یک هستند و این امر به خوبی مشخص شد، افزود: امروز اگر ما می خواستیم حقانیت سپاه و عزیزان بسیج را بر همگان مشخص کنیم باید میلیاردها هزینه می‌کردیم اما این اقدام احمقانه در زمانی که عزیزان سپاه با تمام توان در خدمت سیل زدگان هستند حقانیت سپاه را بر همگان عیان کرد و مشخص شد سپاه برگرفته از مردم برای مردم و در خدمت مردم و نظام است.

وی تصریح کرد: اگر مجاهدت های این عزیزان در طول این ۴۰ سال نبود امروز انقلاب امام هم با آسیب های بزرگ روبرو شده بود و ضربه های جبران ناپذیری خورده بود.

 

انتهای پیام/

آخرین ویرایش در جمعه, 23 فروردين 1398 ساعت 15:31

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…