جمعه, 02 فروردين 1398 ساعت 15:17

نگاه به خارج و نادیده گرفتن توان داخلی وضعیت تولید کشور را نابسامان می کند

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ستاد نمازجمعه خیرآباد، حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر طزری ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیر آباد بیان داشت: عرض شد امیرالمؤمنین(ع) خطاب به حارث همدانی فرمود از کاری که پایان آن عذرخواهی است یا انکار آن کار دوری کن.

وی افزود:‌ اگر انسان خطایی انجام داد بهترین کار آن است که عذرخواهی کند و از کاری که کرده اظهار پشیمانی کند و بر طرف مقابل است که عذر را پذیرا باشد.

طزری ادامه داد: در قرآن کریم و در روایات متعدد آمده است که به ما آموخته اند که عذر دیگران را پذیرا شوید مخصوصاً انسان از خداوند تبارک و تعالی به خاطر کارهایی که انجام داده عذرخواهی کند که ما نام آن را توبه می‌گذاریم.

امام جمعه خیرآباد گفت: عذرخواهی از دیگران مقام انسان را پایین می آورد و انسان به خاطر آنکه خطای خود را جبران کند باید از آبروی خود مایه بگذارد اما عذرخواهی از خداوند بر درجات و مقام انسان می افزاید امام علی(ع) می فرماید خردمندترین مردم عذر پذیرترین آنها از مردم است و در روایات دیگر می‌فرماید عذرخواهی های مردم را بپذیر تا از برادری آنان بهره مند شوی.

خطیب جمعه خیرآباد با اشاره به سالروز رحلت جانسوز حضرت زینب (س)گفت: رحلت این بانوی بزرگ را تسلیت عرض می کنم حضرت زینب(س) نقش مهمی در تاریخ اسلام دارد و اگر ایثار و صبوری حضرت همراه با تبلیغ فرهنگ ناب اسلام محمدی در کربلا نمود آنچه ما داشتیم یک اسلام ظاهری بود.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال رونق تولید بیان داشت: ایشان فرمودند مسئله اول کشور و مشکل کنونی کشور مسئله اقتصاد است که با رونق گرفتن تولید هم اشتغال صورت می‌گیرد هم ارزش پول ملی بیشتر می‌شود و هم اقتصاد کشور از این حالت خارج می شود.

طزری افزود: برای آنکه رونق تولید صورت بگیرد چند اقدام اساسی باید صورت گیرد مقام معظم رهبری در بیانیه خود در گام دوم، مشکلات اقتصادی کشور را دو چیز دانستند یکی تحریم و دیگری عیوب ساختاری و ضعف مدیریتی و فرمودند اگر مشکل درونی حل شود مشکل تحریم برطرف خواهد شد.

وی گفت: مهمترین عیوب و موانع بر سر رونق تولید وابستگی اقتصادی به نفت و نگاه خارج است کشور ما یکی از کشورهای تولید کننده نفت در جهان است و همین امر باعث شده است که همواره اکثر درآمد خود را از طریق فروش نفت به دست آوریم و این امر موجب شده است تا با تحریم خرید نفت یا پایین آمدن قیمت نفت اقتصاد ما با مشکل روبرو شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم تولید رونق پیدا کند باید این وابستگی به حداقل ممکن برسد تا زمانی که نگاه ما به فروش نفت باشد دنبال تولید نخواهیم رفت.

امام جمعه خیرآباد بیان داشت: مانع دوم نگاه به خارج و نادیده گرفتن توان داخلی است، تا زمانی که ما از کشورهای اروپایی خصوصاً سه کشور خبیث فرانسه، انگلیس، آلمان انتظار برطرف کردن مشکلات اقتصادی و تامین نیاز مایحتاج کشور را داشته باشیم وضعیت تولید نابسامان خواهد بود.

وی افزود:‌ اگر به سابقه اروپا در مواجه با کشور اسلامی و سایر کشورهای دیگر نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که این کشورها جز خباثت و خنجر از پشت زدن کار دیگری انجام نداده اند که نمونه بارز و عینی آن برجام بود که نه تنها جبران خروج آمریکا نکردند بلکه خود بر تحریم افزودند و در انتها با یک کانال مالی که طبق فرمایش رهبری یک شوخی تلخ بود ظاهر خود را در برجام حفظ کردند.

وی تاکید کرد: لذا اگر قرار است امسال رونق تولید را شاهد باشیم باید ابتدا توان داخلی را باور داشته باشیم و بشناسیم و ثانیاً از اتکاء به فروش نفت و خارج از کشور سه کشور اروپایی دوری کنیم.

طزری با اشاره به حادثه تروریستی نیوزیلند اوج وحشیگری سیاستمداران غرب گفت: این حادثه تروریستی که بیش از ۵۰ نفر از مسلمانان به شهادت رسیدند سیاستمداران غرب که حمایت از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم آنان گوش عالم را کر کرده است حتی حاضر نشدند نام این حادثه را تروریستی بگذارند و از آن به عنوان یک تیراندازی یاد کردند.

امام جمعه خیرآباد اظهار داشت: جالب است همین سیاستمداران مدت‌هاست جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار داده اند که قوانین مبارزه با پولشویی را تصویب کند.

وی تصریح کرد: از نگاه غرب هر گاه یک مسلمان حتی در یک درگیری جزء شرکت کند می‌شود تروریسم اما اگر یک غربی و غیر مسلمان تعداد بسیاری از مسلمانان را در مسجد به شهادت برساند نام این عمل را تیراندازی می نامند.

 

انتهای پیام/

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…