جمعه, 24 اسفند 1397 ساعت 14:01

حضور جمهوری اسلامی ایران در منطقه مظهر عزت ملی اسلامی است

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ستاد نمازجمعه خیرآباد، حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر طزری ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیرآباد گفت: در نامه‌ای که حضرت امیرالمومنین به حارث همدانی می نویسد حضرت به ۳۲ مورد اشاره می کند که در مورد آن اشاره خواهم کرد حضرت می فرماید از هر کاری که اگر از تو سوال شد آن را انکار می کنی یا مجبور به عذرخواهی می شوی دوری کن.

وی اظهار داشت: در این فراز حضرت خطاب به آرد می فرماید اگر عمل می خواهی انجام دهیم که سرانجام آن انکار عمل از سوی توست یا اینکه مجبور میشوی به خاطر آن عمل از دیگران عذرخواهی کنی آن عمل را انجام بده لذا قبل از انجام کار در آبرسان کار فکر کن تا ناچار شوی دروغ نگویی یه آبروی خود را گرو بگذارید چرا که آبروی مومن محترم است و نباید آن را در جاهای غیر ضروری خرج کرد.

طزری خاطرنشان کرد: اگر انسان قبل از هر کاری ابتدا در انجام آن کار دقت و تفکر کند هرگز مجبور به انجام عذرخواهی نخواهد شد.

امام جمعه خیرآباد با اشاره به فرارسیدن میلاد با سعادت امیرالمومنین گفت: این میلاد فرخنده را تبریک عرض می کنم و امیدوارم از برکات معنوی این ماه و میلاد حضرت بهره مند گردیم که شرط آن عمل کردن است.

وی تاکید کرد: این مناسبت ها وسیله ایست برای یادآوری و درست زندگی کردن ما و میلاد آن حضرت مصادف شده است با آغاز سال جدید شمسی تقارن این مناسبت را به فال نیک می‌گیریم و انشاالله که سال آینده سال توام با خیرات و برکات باشد از این رو توجه شما را به چند نکته معطوف می کنم.

خطیب جمعه خیرآباد بیان کرد: از ریخت و پاش و اسراف در این ایام و سال جدید خودداری نمائیم سال جدید را با گناه و حرام آغاز نکنیم به نیازمندان و محرومان توجه خاص داشته باشیم از تجمل و خودنمائی شدن دوری کنیم باید بدانیم در شرایط اقتصادی نامطلوب قرار داریم لذا سعی شود مراسمات سال جدید در کمال سادگی برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: معنویت را فراموش نکنیم و دقت داشته باشیم که در ماه مبارک رجب قرار داریم و انس و ارتباط خود را با خدا در این ماه تقویت نماییم.

طزری گفت : در بیانیه مقام معظم رهبری تحت عنوان گام دوم یکی از توصیه‌های معظم‌له بحث عزت ملی، روابط خارجی و مرزبندی با دشمن بود به برکت انقلاب اسلامی تحرکی جدید نهضت بیداری اسلامی بر اساس الگوی مقاومت در برابر سلطه آمریکا و صهیونیسم به وجود آمد که از آن به محور مقاومت می توان تعبیر کرد و به برکت همین بیداری نقشه‌ها و توطئه‌های استکبار در منطقه غرب آسیا با شکست مواجه شده آمریکا و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن زمین‌گیر شدند و حضور قدرتمندانه جمهوری اسلامی در منطقه گسترش یافت.

وی اظهار داشت: امروز همگان اذعان می کنند که هیچ اقدامی در منطقه بدون حضور جمهوری اسلامی صورت نمی‌گیرد این موارد از مظاهر عزت ملی اسلامی ماست هر چند دشمن سعی دارد تا این مظاهر را وارونه نشان دهد و مشکلات اقتصادی کشور را مربوط به همین موارد بدانند.

وی ادامه داد: آنچه باید دانست آنکه این مظهر عزت بر اساس شجاعت و حکمت مدیران جهادی به دست آمده است و برای تداوم این عزت باید شجاعت و حکمت را همواره در نظر داشت اما در مورد روابط خارجی اساس کار جمهوری اسلامی بر تعامل با همه کشورهای دنیا به غیر از رژیم غاصب و استکبار جهانی است

وی تصریح کرد: باید این تعامل بر اساس حکمت و عزت و مصلحت باشد و هرگونه تعامل و روابط با کشوری که این سه اصل را نادیده می گیرد جز خسارت برای کشور ما چیز دیگری ندارد.

امام جمعه خیرآباد گفت: لذا باید متوجه خدعه و فریب کشورهای اروپایی خصوصاً این سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس بود که چرا اساس کار آنان خدعه و نیرنگ است و نکته دوم اینکه چرا از دیگر کشورها خصوصاً کشورهای مسلمان منطقه و شرق آسیا غافل نشد.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور به عراق گفت: این سفر از نکات بسیار مهمی حائز اهمیت بود نکته اول اینکه این سفر بر خلاف سفرهای رئیس جمهورهای عربی و غربی که سرزده صورت می گیرد از دو هفته قبل معین شده بود و در روز روشن بود.

طزری افزود: سقف معاملات و قراردادها در این سفر نشان داد که به جای معطل شدن برای اروپا و قانون نفت در مقابل غذا و دارو می‌توان به کشورهای منطقه اعتماد کرد و مشکل خود را از این طریق پیش برد.

 

انتهای پیام/

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…