جمعه, 10 اسفند 1397 ساعت 14:05

جمهوری اسلامی ایران همواره پشتیبان کشور های مظلوم بوده و تحت هیچ شرایطی از محور مقاومت جدا نخواهد شد

حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیرآباد بیان داشت: عرض شد معمولاً اکثر انسانها به کسی که از دنیا بهره ای دارد حسرت می خورند و آن عوامل را از موجبات خوشبختی طرف می دانند در حالیکه از دیدگاه اسلام عوامل مادی جای حسرت خوردند ندارد بلکه آنچه مایه حسرت است امور معنوی است و چند مورد آن در هفته های گذشته ذکر شد و این هفته به چند مورد دیگر اشاره خواهم کرد.

وی اظهار داشت: طبق روایات به حال کسی که به انداره لازم از دنیا بهره مند شده است و بیشتر عمر خود را صرف آخرت می کند باید حسرت خورد اینگونه انسانها آنچه را که در دنیا نیازمند آن هستند را بدست می آوردند و عمر خود را صرف اندوختن بیشتر مال نمی کنند بلکه بدنبال آوردند رضایت خداوند هستند.

طزری خاطرنشان کرد: معمولا انسان اگر روحیه قناعت و کفاف را به دست نیاورد و به هر آنچه که به دست آورد راضی نمی شود و این گونه انسان ها همواره به دنبال دنیا هستند.

وی افزود: اینکه انسان به دنبال به دست آوردن و پیدا کردن عیوب خویش است و هیچ گاه فرصت برای پیدا کردن عیوب دیگران را به دست نمی‌آورد  اینگونه افراد همواره رشد می‌کنند برخلاف کسانی که همواره به دنبال عیب و ایراد دیگران هستند چرا که اینگونه انسانها  هیچ وقت روشد نمی کنند و متاسفانه با عیوب بسیار، خداوند را ملاقات می کنند.

امام جمعه خیرآباد با بیان اینکه بیانیه مقام معظم رهبری که چشم انداز 40 ساله دوم انقلاب اسلامی هست و عوامل پیشرفت را به خوبی بیان کرده است، گفت: اگر می‌خواهیم تمدن اسلامی ایرانی داشته باشیم راهی جز عمل کردن به این بیانیه نداریم در این بیانیه مقام معظم رهبری عوامل پیشرفت انقلاب را دو چیز بیان کرده است که این دو عامل امروز هم رمز پیشرفت ماست عامل اول عزت و پیشرفت مدیریت جهادی  و الهام گرفته از ایمان اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: هیچ کشوری و حتی فردی در زندگی شخصی خود بدون کار و تلاش شبانه روزی به جایی نرسیده و نخواهد رسید هر کجا که روحیه جهادی و انقلابی در کار بود پیشرفت و موفقیت به دنبال داشت و هر کجا که روحیه عافیت طلبی غلبه یافت مشکلات و گرفتاری ها کمتر که نشد بلکه بیشتر هم شد و نمونه بارز آن هشت سال دفاع مقدس است.

امام جمعه خیرآباد افزود : آنچه باعث پیروزی در دفاع مقدس شد مدیریت جهادی بود مدیریتی که خستگی و روزمرگی و بدون نشاط و تحرک در آن باشد دست آوردی ندارد.

وی بیان کرد: عامل دوم اعتقاد به اصل ما می توانیم است، ده ها سال دشمنان این نظام تلاش کردند که به ما بقبولانند ما قادر به اداره کشور نیستیم مشکلات خودمان را نمی توانیم حل کنیم اما امام راحل به ما آموختن که ما می‌توانیم و حتی بهتر از دیگران هم می توانیم نمونه آن دستاوردهای عظیم ما در حوزه های مختلف در حالی که تحریم بودیم هست.

خطیب نمازجمعه خیرآباد گفت: ما می‌توانیم نه تنها  کشور بلکه الگویی مناسب برای کشورهای دیگر هم باشیم به شرط آنکه خود را باور داشته باشیم و بدانیم کسی مهربان تر از ما نیست به آنچه را که از دشمن انتظار داریم خودمان بهتر از آن را می‌توانیم به دست آورد و مشکلات و موانع بزرگ تر را هم برطرف کنیم هرچند مشکلات امروز ما کوچکتر و ضعیف تر و قدرت ما بیشتر شده است.

وی تصریح کرد: دشمن امروز خانواده را هدف بمباران های منفی خود قرار داده است و اگر موفق شود آسیب جدی خواهیم دید چرا که انسان های بزرگ در خانواده رشد می کند و خانواده اساس تربیت و اولین منزل رشد و تربیت انسان است و اگر این کانون به هر وسیله ای آسیب ببیند جامعه نیز آسیب دیده است.

امام جمعه خیرآباد گفت: یکی از برنامه های دشمن برای خانواده ها ایجاد بی غیرتی و بی حیایی در بین مرد و زن جامعه است که نمونه آن ازدواج های به ظاهر سفید و ترویج آن است که مظهر بی حیایی و بی عفتی است.

وی افزود : وقتی ازدواج سفید صورت گیرد نه فرزندی صورت می‌گیرند و نه ازدواجی پیش می آید و سن ازدواج بالا می رود و فرزند آوری کم می‌شود و جامعه دچار مشکلات می شود.

امام جمعه خیرآباد بیان کرد: گروه اقدام مالی و مبارزه با پولشویی در چند روز گذشته وقتی ملاحظه کرد که هنوز این قانون توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام  تصویب نشد و چهار ماه به ایران مهلت داد که این قانون را امضا کند البته شرط دیگری هم اضافه کرد که این قابل توجه تمام موافقان این لایحه است و آن اینکه آنچه را که مجلس تصویب کرده است به مجمع فرستاده را قبول ندارد بلکه باید دوباره این طرح به مجلس برود و شروطی که مجلس گذاشته بود را برطرف کند چرا که مجلس در تصویب تروریسم را تعریف کرده بود که داعش و ... است اما آنان مراد از تروریسم را سپاه و وزارت دفاع می دانند و از مجلس می‌خواهند این مطلب تعریف از تروریسم را عوض کنند.

طزری تصریح کرد: نشان دهنده آن است که این قانون ۱۰۰% در جهت کنترل امور مالی ایران و خود تحریمی ایران اسلامی است.

وی با اشاره به دیدار رئیس جمهور سوریه با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: این دیدار پیامی را به دشمنان مقاومت ارسال نمود و آن اینکه ایران اسلامی همواره در کنار مقاومت خواهد بود و آنان که امید داشتند بعد از جنگ می‌توانند با حضور در سوریه و به بهانه بازسازی سوریه محور مقاومت در سوریه را از ایران اسلامی جدا کنند با حضور رئیس جمهور سوریه در ایران فهمیدند که سوریه هرگز از محور مقاومت و ایران اسلامی جدا نخواهد شد.

انتهای پیام/

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…