جمعه, 26 بهمن 1397 ساعت 15:37

خواسته مردم از مجمع تشخیص مصلحت نظام این است که با قدرت برای کنواسیون تصمیم بگیرد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین خیرآباد، حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر طزری ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته خیرآباد بیان داشت: ما انسان ها در زندگی دنیا به دنبال مسائلی می گردیم که به گمان خودمان مایه خوشبختی ماست و اگر به آنها نرسیدیم اظهار تأسف می کنیم و اگر دیگران به آن رسیده باشند به حال آنان غبطه می‌خوریم مثل پول، ماشین، خانه، فرزند خوب و مسائل دیگر مادی و طبق روایات اسلامی هیچ کدام از اینها مایه خوشبختی و سعادت انسان نیست.

وی اظهار داشت: در روایات اسلامی به کسی که در خانه خدا نماز می خواند به کسی که به دنبال عیوب خود است و از عیوب دیگران غافل است و کار به عیوب دیگران ندارد یا به کسی که به فکر آخرت است و سرمایه خود را برای آخرت خرج می‌کند و یا کسی که گناهی را به خاطر وعده آخرت ترک می کند به این گونه افراد اهل سعادتمندی اطلاق شده است.

امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نمازجمعه خیرآباد گفت: تقدیر و تشکر می کنم  از همه کسانی که احساس مسئولیت کردند و علیرخم مشکلات به وجود آمده که چه از ناحیه دشمن و چه از ناحیه بی تدبیری بعضی مسئولان وظیفه خود دانستند و در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت نمودند و یقیناً روح امام و شهدا را از خود راضی و دشمنان قسم خورده نظام را بار دیگر ناامید کردند.

وی با بیان اینکه چند روز گذشته نوکران و جیره خواران استکبار که نتوانستد حضور گسترده مردم در ۲۲ بهمن را تحمل کنند و همه نقشه ها و توطئه های خود را نقش بر آب دیدند اظهار داشت: آنان دست به یک حمله تروریستی زدند  و ۲۷ تن از  عزیزان مرزبان را در زاهدان به شهادت رساندند و ۱۲ نفر دیگر را هم مجروح کردند ما ضمن محکوم کردن این حمله تروریستی و ضمن طلب علو درجات برای این شهیدان و آرزوی سلامتی برای مجروحان این حادثه و ضمن ابراز همدردی با خانواده های داغدار و طلب صبر و اجر برای خانواده‌های این شهیدان اعلام می داریم که این گونه جنایات نه تنها موجب ناامیدی و مأیوس شدن مردم نمی‌گردد بلکه ملت را با یکدیگر متحد تر می نماید.

طزری خاطرنشان کرد:  همانطور که مسئولان نظام بیان داشته اند انتقام سختی از عاملان این جنایت خواهند گرفت و به عاملان اصلی این جنایت که آمریکا و آل سعود است اعلام می داریم هرگز اجازه ناامن کردن نظام اسلامی را نخواهیم داد و تاوان این جنایت را نیز خواهند داد.

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه ای که به مناسبت دهه پنجم انقلاب خطاب به جوانان بیان فرمودند هفت مطلب را بیان نمودند که  باید با همت جوانان صورت بگیرد آنچه در این بیانیه بیان شده بود ضمن برشمردن برکات و آثار انقلاب اسلامی در داخل و خارج مهم ترین ظرفیت امیدبخش کشور را نیروی متعهد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی دانست.

خطیب نمازجمعه منطقه خیرآباد خاطرنشان کرد: آنچه برای رشد یک جامعه نیاز است علاوه بر داشتن یک برنامه و راهکار که در هفت بند آمده است نیروی اجرایی آن است که ایشان ظرفیت عظیم نیروی جوان متعهد و متخصص را لازمه آن می‌داند که الحمدلله کشور ما از آن برخوردار است.

امام جمعه خیرآباد ادامه داد: اینکه همه راه حل های مشکلات کشور در درون کشور است و آنان که اینگونه وانمود میکنند که برای حل مشکلات باید به بیگانگان متوسل شد خطایی نابخشودنی است.

وی تصریح کرد: امروز دشمن سعی دارد و در آینده نیز این گونه عمل خواهد کرد که روحیه امید را از مردم گرفته و  تبدیل به یأس و ناامیدی کنند و این جوانانند که باید روحیه امید را در جامعه تزریق کنند.

طزری با اشاره به اینکه روز شنبه قرار است لوایح مربوط به کنوانسیون مبارزه با پولشویی و تروریسم در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی قرار گیرد، گفت: می توان گفت آنچه که باید در این زمینه گفته شود تماماً توسط دلسوزان نظام بیان شده است و مضرات این کنوانسیون به گوش مسئولان رسیده است و  تنها دلیل موافقان این قانون گرفتن بهانه از دشمن است.

وی افزود: لیکن باید دانست که بهانه دشمن پایان ندارد زمانی که آنان مسئله هسته ای را بهانه تحریم کردند و امروز مبارزه با پولشوئی و سپس حقوق بشر و بعد قانون اساسی و غیره است و از طرفی اگر این لایحه تصویب گردد این حدس و گمان می رود که به خاطر فشار کشورهای اروپایی بوده است و در آینده فشارها را برای گرفتن امتیازات بیشتر، افزایش خواهند داد.

امام جمعه خیرآباد گفت: لذا از مجمع تشخیص مصلحت نظام انتظار می رود با رد این لوایح ضمن پاسخ کوبنده به یاوه‌گویی‌های اخیر اروپایی ها جلوی تسلط دشمنان نظام بر سیستم مالی پولی کشور را گرفته و از تحریم وزارت دفاع سپاه پاسداران و حماس و حزب الله که توسط این کنوانسیون صورت می گیرد جلوگیری نماید.

انتهای پیام/

 

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…