جمعه, 14 دی 1397 ساعت 14:57

امروز انقلاب اسلامی ما بعد از گذشت ۴۰ سال همچنان در مسیر انقلاب و آرمانهای اول انقلاب قرار دارد

امام جمعه خیرآباد حجت الاسلام طزری امام جمعه خیرآباد حجت الاسلام طزری

به گزارش ستاد نمازجمعه خیرآباد، حجت الاسلام والمسلمین طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه های عبادی - سیاسی جمعه این هفته خیرآباد بیان داست: بحث راجع به حکمت ۲۸۹ نهج البلاغه بود و دو خصلت از صفات ۱۱ گانه را که حضرت علی (ع) برای برادر دینی خود برمی‌شمرد را بیان کردیم، حضرت در خصوصیت  سوم می فرماید بیشتر اوقات زندگی اش ساکت بود و اگر سخن می‌گفت بر گویندگان چیره می شد و آتش سوال کنندگان را فرو می نشاند و اشاره به اینکه هرگاه سخن می‌گفت گزیده و حساب شده  می گفت به گونه ای که از همه پیشی می گرفت و مستعین را بهره‌مند می ساخت.

امام جمعه خیرآباد اظهار داشت: در این خصوصیت حضرت اشاره به کم گویی این فرد می کند در روایت متعدد مدح کم گویی بیان شده است، در روایتی از پیامبر اسلام آمده است که حضرت فرمود هر که به خدا و رسول ایمان دارد باید هر سخنی که می‌گوید خیر باشد یا خاموش نشیند.

وی خاطرنشان کرد: می‌دانیم زبان بهترین الت شیطان است و در گمراه کردن فرزندان آدم گرچه وزنی ندارد اما گناهان کبیره بسیاری به وسیله آن صورت می گیرد.

طزری ادامه داد: شخصی نزد حضرت رسول اکرم آمد و عرض کرد علی مرا بیاموز که داخل بهشت شوم حضرت فرمود گرسنگان را سیر کن و تشنگان را سیراب( شاید حضرت متوجه شد که این مرد قادر بر این کار نیست و توان آن را ندارد لذا در ادامه فرمود اگر قدرت بر این‌ها نداشتید زبان خود را از غیر حق حفظ کن تا بر شیطان غالب گردی).

امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نماز جمعه این هفته خیرآباد: گرامی میداریم یاد و خاطره شهدای کربلای ۵ را، شهدای هویزه، شهید احمد کاظمی و شهید اردستانی را و از خداوند برای تمامی شهدای نظامی اسلامی از ابتدا انقلاب تا کنون علو درجات را مسئلت داریم.

وی با اشاره به اینکه در هفته گذشته در اثر سانحه در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی که منجر به فوت ده نفر از دانشجویان و مجروح شدن چند تن شد گفت:‌ در این حادثه سه گروه و سه جریان به میدان آمدند و از این جریان قصد داشتند سوءاستفاده کرده و فضای جامعه را ملتهب سازند.

طزری افزود: گروه اول جریان داخلی بود که قصد داشت از این حادثه تسویه حساب شخصی کنندو  این جریان که سالهای متمادی اختیارات دانشگاه آزاد را در دست داشته و اموال آن را حیف و میل کرده بودند و در جهت منافع خود هزینه می کردند.

وی تصریح کرد: گروه دوم جریان ضد انقلاب خارج نشین که تمام تلاش خود را کردند تا از این حادثه و بر انگیختن دانشجویان بار دیگر فضای جامعه را به آشوب کشیده و ایجاد ناامنی کنند.

وی ادامه داد: گروه سوم فضای مجازی می باشد که فعلا بی حساب است که قصد داشتند با اخبار دروغ و ایجاد شایعه به گونه ای به جامعه القاء کنند که جامعه دستخوش ناامنی و اعتراضات گسترده مردم گشته است.

امام جمعه خیرآباد گفت:‌ آنچه مهم است اولاً مسئولان باید به موقع در دانشگاه حاضر شوند و به این مسئله رسیدگی شود ثانیاً بارها تجربه شده است که فضای مجازی به علت عدم کنترل بستری مناسب برای ناامن کردن جامعه است لذا باید مانند بسیاری از کشورهای دیگر کنترل شود.

وی با اشاره به اینکه در آستانه چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی قرار داریم گفت:‌ بهتر آنست که انقلاب را کمی بهتر بشناسیم انقلاب اسلامی ما دارای چند ویژگی مهم است اول آن که برخلاف بسیاری از انقلاب ها که در چهل سالگی به پیری میرسند انقلاب اسلامی ما همچون طفلی است که به جوانی رسیده است و هنوز در میانه راه قرار دارد.

طزری خاطرنشان کرد:‌ انقلاب هایی مثل انقلاب فرانسه در قرن ۹ بعد از مدتی از انقلاب عقب و قبل از انقلاب برگشت و تمام اهداف خود را به فراموشی سپرد اما انقلاب اسلامی ما بعد از گذشت ۴۰ سال همچنان در مسیر انقلاب قرار دارد و اهداف و آرمان های اول انقلاب را سپری می‌کند.

وی بیان کرد: هرچه بر طول عمر انقلاب افزوده می شود بر قدرت و نشاط انقلاب افزوده می‌شود به طوریکه در مراسم یوم اللّه ۲۲ بهمن مردم با شور و نشاط و با شکوه بیشتری به خیابان می‌آیند و با آرمانهای امام و انقلاب و رهبری تجدید بیعت می‌کنند.

امام جمعه خیرآباد اظهار داشت: انتقال انقلاب از نسل های اول به نسل های بعدی به خوبی صورت گرفته است چیزی که در انقلاب های دیگر وجود ندارد و نشانه آن وجود جوانان مؤمن و متعهد که برای حفظ و نشر انقلاب جان خویش را برای دفاع از حرم اهل بیت تقدیم کردند در صورتیکه نه امام (ره)و نه دفاع مقدس هیچکدام را ندیده بودند.

انتهای پیام/

آخرین ویرایش در جمعه, 14 دی 1397 ساعت 18:06

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…