جمعه, 07 دی 1397 ساعت 14:12

استکبار بداند خلیج‌فارس دیگر جولانگاه ناوبر های آمریکا و متحدانش نیست

حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری امام جمعه منطقه خیرآباد ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیرآباد بیان داشت: بحث ما راجع به حکمت ۲۸۹ نهج البلاغه بود و عرض شد حضرت در این حکمت اوصاف یازده گانه یکی از پیروان و یاران خود یا صفات مؤمن را بیان می کند.

وی افزود: خصلت دوم را حضرت اینگونه معرفی می کند او از تحت حکومت شکم خارج بود از این رو آنچه نمی یافت اشتهایش را نداشت و بدنبال او نمی رفت و آنچه را می یافت زیاد مصرف نمی کرد.

وی با بیان اینکه حضرت در این خصلت اشاره به یکی از نیازهای جامعه اسلامی می کند، گفت: مؤمن وضع زندگی خود را نگاه می کند اگر آنچه که می خواهد از حد توان او خارج بود بدنبال آن نمی رود و آنچه را که بدست آورد در آن غرق نمی شود.

امام جمعه خیرآباد اظهار داشت: طبق روایات متعدد عامل بد بختی انسانها دو چیز است شهوت و شکم، انسان اگر نتواند غیر از خود را در حد متعادل کنترل کند در دنیا با مشکلات متعدد مواجه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: بعضی از انسانها هستند که برای آنچه که ندارند و نمی توانند به راحتی بدست بیاورند تلاش و زحمت بسیار می کشند تا جایی که بعضاً به گناه آلوده می شوند و یا اگر به آنچه که می خواهند برسند در آن اسراف و زیاد روی می کنند.

امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نمازجمعه با اشاره به رحلت حضرت آیت اللّه هاشمی شاهرودی، گفت: رحلت این عالم فقیه و عالیقدر را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای ایشان و تمام علمای مجاهد و ایمانی طلب عبو درجات مسئلت دارم.

وی اظهار کرد: از خصوصیات بارز این عالم بحث علمی و عملی ایشان بودند بحث علمی اینکه ایشان پشتوانه ای برای حوزه های علمیه بودند و شاگردان بسیاری تربیت کردند و توانستند فقه جعفری را ترویج کنند.

طزری ادامه داد: از نظر بُعد عملی اینکه ایشان با اینکه می توانستند در جهت علمی به مقامات والاتر برسند اما برای خدمت به نظام و انقلاب مسئولیت های متعددی را پذیرفتند ۱۰ سال ریاست قوه قضائیه که توانستند کارهای بزرگی انجام دهند و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام که به فرموده مقام معظم رهبری رئیس موفقی در این زمینه بودند و در جهت حل اختلاف بین قوا تلاش های مضاعفی انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه در آستانه یوم اللّه ۹ دی قرار داریم، گفت: ۹دی روز بزرگ و برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی ماست، روزی که مردم با بصیرت کامل به میدان آمدند و طومار فتنه گران و امید استکبار را در هم پیچیدند.

امام جمعه خیرآباد گفت: امروز یادآوری فتنه برای ما از آن جهت اهمیت دارد که بدانیم فتنه تمام نشده است زمانی با عده ای معدود غرب زده و به بهانه تقلب در انتخابات و زمانی به بهانه مذاکره و زمانی هم با تشدید تجریم ها و دشمن از هر روزنه ای برای ضریه زدن به نظام اسلامی استفاده می کند.

وی افزود: آنچه که باعث خاموشی فتنه ۸۸ شد بصیرت و هوشیاری ملت بود، ملت به موقع وارد عرصه شد و با تمام قوا و قدرت آمد و هرگز اجازه توهین به مقدسات و اصول نظام را نداد.

طزری بیان کرد: امروز دشمن با استفاده از تحریم ها و بخاطر مشکلات اقتصادی که قابل حل است قصد دارد اینگونه القاء کند که نظام به آخر خط رسیده است و راه برون رفت از مشکلات پیوستن به آغوش آمریکاست و عده ای معدود از تمام امکانات استفاده می کنند تا این مطلب را به امت القاء کنند.

وی تصریح کرد: آنچه قابل مشاهده است عکس این مطلب است رئیس جمهور آمریکا شبانه به عراق سفر می کند و در جمع نیروهای نظامی خود در پایگاه نظامی قرار می گیرد تحت شدید ترین تدابیر امنیتی و هیچ کس از مسئولان عراق به دیدار او پاسخ نمی دهد و در تاریکی شب عراق را ترک می کند.

امام جمعه خیرآباد عنوان کرد: دشمن قصد داشت ایران اسلامی را منزوی کند اما امروز خود منزوی شده است همانطور که اعلام شد مشکلات اقتصادی و شرایط کنونی قابل حل است و راه علاج آن اقتصاد مقاومتی و میدان دادن به جوانهای انقلابی و متعهد است.

وی با بیان اینکه در هفته گذشته رزمایش پیامبر اعظم ۱۲ در خلیج فارس به پایان رسید، اظهار داشت: این رزمایش شامل چند هدف بود، یکی بالا بودن توان نظامی جمهوری اسلامی است که برای اولین بار در سطح تهاجمی صورت گرفت بدین معنا که اگر کسی تعرض به حریم جمهوری اسلامی را داشته باشد مهلت داده نخواهد شد.

طزری افزود : کشورهای مرتجع منطقه که خواب رویارویی با جمهوری اسلامی را می بینند بدانند که در صورت تعرض به شدت بر خورد خواهد شد .

وی تصریح کرد: استکبار بداند خلیج‌فارس دیگر جولانگاه ناوبرهای آمریکا و متحدانش نیست بلکه اگر به حریم آبهای اسلامی ما وارد شود یا قصد توطئه و قدرت نمایی داشته باشد آسیب جدی خواهد دید و هرگز اجازه ورود به این آب‌ها را پیدا نخواهد کرد.

انتهای پیام/

آخرین ویرایش در جمعه, 07 دی 1397 ساعت 14:31

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…