جمعه, 30 آذر 1397 ساعت 15:17

به کوری چشم دشمنان، جشن 40 سالگی انقلاب را از گذشته باشکوه تر برگزار خواهیم کرد

به گرازش آدینه آنلاین خیرآباد، حجت الاسلام والمسلمین طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیرآباد با اشاره به حکمت ۲۸۹ نهج البلاغه امیرالمؤمنین(ع)، گفت: یازده صفت بسیار ممتاز درباره یکی از برادران دینی خود بیان می کند که این صفات را یک انسان مؤمن باید داشته باشد.

وی افزود: حضرت در ابتدای این حکمت می فرماید در گذشته برادری دینی و الهی داشتم که این صفات ارزشمند در او وجود داشت.

امام جمعه خیرآباد ادامه داد: صفت اول اینکه آنچه او را در نظرم بزرگ جلوه می‌داد کوچکی دنیا در نظر او بود.

وی خاطرنشان کرد:  این مسئله مهم است که دنیا در نظر انسان کوچک باشد چر که این کوچکی دنیا سبب می‌شود که انسن برای رسیدن به حال و مقام و ثروت و شهوت به سراغ گناه نرود و برای رسیدن به آن دست و پا نزند و حرص و طمع و حسادت و صفاتی از این قبیل را که زائیده  دنیاست از خود دور سازد.

طزری اظهار داشت: حضرت علی(ع) در خطبه همام، یکی از صفات متقین را بزرگ دانستن خداوند و کوچک شمردن غیر خدا می‌داند و در حکمت ۱۲۹ هم می‌فرماید اگر می‌خواهی مخلوق در نظر تو کوچک جلوه کند خداوند را بزرگ به دار.

وی اضافه کرد: اینکه انسان چشم به دست و عنایت دیگران داشته باشد و هرگز از خداوند کمک نخواهد نشان دهنده بزرگ بودن مخلوق و کوچک شمردن خداست.

امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نمازجمعه این هفته خیرآباد با اشاره به اینکه در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی هستیم، گفت: دشمن بارها بیان کرده است که نخواهیم گذاشت ایران اسلامی چهل سالگی انقلاب را جشن بگیرید و برای اینکه از عظمت انقلاب و نظام اسلامی بکاهد تلاش بسیار نموده است تا از طریق عملیات روانی و سیاه‌نمایی، اینگونه وانمود کند که انقلاب اسلامی هیچ دستاوردی نداشته است و اکنون به بن بست رسیده است و راه علاج و خروج از بن بست و گرفتاریها تنها پیوستن به آغوش آمریکاست.

وی اظهار داشت: علت همه دشمنی ها و شدت دشمنی ها در این سال‌های اخیر علامت بسیار خوبی است که نظام اسلامی، برکات فراوانی داشته است اگر نظام مشکلات فقط داشت پس این همه هزینه و دشمنی چرا؟ یکی از برکات نظام اسلامی آن است که به برکت امام و شهدا و شما مردم توانستید ثابت کنید که می توان در مقابل استکبار ایستاد و او را به زانو در آورد.

طزری گفت: شاید آن زمان که امام این جمله را فرمود و از اهداف و اصول انقلاب معرفی کرد کسی باور نمی کرد اما امروز ما شاهد آن هستیم که نه تنها جمهوری اسلامی ایستاد بلکه سایر کشورهای اسلامی هم آموختند که می توان در مقابل استکبار جهانی ایستاد.

امام جمعه خیرآباد بیان کرد: ۷ تریلیون دلار در سوریه هزینه کردند و سرانجام بعد از ۶ سال با سرافکندگی تمام از سوریه خارج شدند و رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که تمام نیروهایش را از سوریه خارج می کند آیا این دستاورد کمی است؟

وی افزود: در یمن بیش از چهار سال است که از زمین و هوا جنایت کردند و امروز حاضر می شوند با گروه انصارالله بر سر میز مذاکره بنشیند و از سازمان ملل بخواهند واسطه شود تا آبرومندانه از این باتلاق خارج شوند.

طزری گفت: همه کشورهایی که روزی شعار اسد باید برود را سر می‌دادند امروز به سوریه سفر می‌کنند و با اسد دیدار می‌کنند این یعنی به برکت نظام اسلامی قدرت و هیمنه آمریکا در حال زوال و نابودی است و از طرف دیگر خداوند در سوره نساء آیه ۱۰۴ می فرماید اگر شما در جنگ آسیب دیدید بدانید دشمنان شما هم آسیب دیدند.

وی بیان کرد: اگر ما امروز در مسائل اقتصادی دچار مشکل هستیم یقیناً بیشتر از این در کشورهای غربی و آمریکا در حال وقوع است، لیکن آنان به ترفند بوغ های تبلیغاتی این مشکلات را مخفی می‌کنند و مشکلاتی کشور ما را بزرگ نمائی می کنند.

وی تصریح کرد : آنچه امروز در فرانسه در حال انجام است گوشه ای کوچک از مشکلات موجود در کشورهای غربی است که نمایان شده است.

امام جمعه خیرآباد گفت: سه کشور اروپایی بعد از هفت ماه معطلی اعلام کرده اند که حاضرند با ایران اسلامی تجارت مشروع داشته باشند و تا هفته دیگر این اقدام صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: آنچه قابل ذکر است اینکه اولاً به اروپا اعتمادی نیست چرا که سابقه بدعهدی بسیار دارد ثانیاً باید دید منظور از تجارت مشروع چیست؟ مسئولان باید به هوش باشند که تجارت اروپا با ایران در مقابل تحریم‌های آمریکا باشد نه در ادامه تحریم ها، چرا که اگر در ادامه تحریم‌ها باشد این اقدام کار جدیدی نیست و همان کار های گذشته است و نباید تجارت با ایران محدود و در بعضی از موارد باشد.

انتهای پیام/

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…