جمعه, 16 آذر 1397 ساعت 16:36

توان موشکی ایران با این هیاهوها و فضاسازی‌ها قابل مذاکره نیست

حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیرآباد، بیان داشت: تقوا است که فرشتگان را برتری می‌دهد و برعکس آن بی تقوایی و گناه انسان را از انسانیت خارج و وارد جرگه حیوانات و حتی پست تر از آن می کند.

وی خاطرنشان کرد: گناه در همه چیز اثر می گذارد در انسان، در کشت و زرع، در باران و حتی در فرزندان انسان.

طزری گفت: از امام صادق علیه السلام روایت است که فرمود خداوند سرلجام برای بشر قرار داده و با این حال درست راه نمی رود، لجام اول بیماری از انسان در حال بیماری ناتوان و گرفتار است و بعضاً یک ماه، دو ماه، یک سال و یا چند سال در بستر بیماری می افتد و توان حرکت و راه رفتن ندارد.

وی افزود: لجام دوم نداری است، در قرآن آمده است انسان اگر ظرفیت نداشته باشد بر اثر دارا بودن سر به طغیان و سرکشی می کشد و راه معصیت را در پیش می‌گیرد و لجام سوم مرگ است اگر انسان به یاد مرگ و سفر آخرت باشد هرگز طغیان نمی کند چرا که می داند سرانجام کار او قبر و حضور در محضر الهی است.

امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نمازجمعه این هفته خیرآباد گفت: در هفته گذشته در اجلاس نماز که در استان سمنان برگزار شد، مقام معظم رهبری در پیامی که به این مناسبت صادر کرده بودند نماز را شرط نجات رستگاری دانستند و خواهان برگزاری نماز در مدارس و در بین دانش آموزان شدند.

وی اضافه کرد: آیه ای در سوره مبارکه مریم اینگونه می فرماید که بعد از عمل یا عده‌ای آمدند که نماز را ضایع و خراب کرد و به دنبال آن است که از شهوات پیروی کردند و این آیه علت همه بدی ها و زشتی ها را خراب کردن نماز می داند.

طزری تصریح کرد: امروز اگر مسئولین و والدین به دنبال اصلاح فرهنگ جامعه و مردم هستند راهی جز ترویج فرهنگ نماز در جامعه ندارند.

وی با بیان اینکه وزیر امور خارجه آمریکا روز شنبه مدعی شد که ایران آزمایش موشکی انجام داده و این آزمایش نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است که به عنوان بخشی از توافق هسته ای پذیرفته شده است اظهار داشت: رئیس گروه اقدام علیه ایران با تکرار این ادعا بیان داشته از اروپا می‌خواهیم تحریم‌هایی را علیه ایران وضع کند و جالب آنکه سه کشور اروپایی هم علیه نظام اسلامی موضع گیری کرده اند اما چند نکته حائز اهمیت است اول اینکه در هیچ کجای این قطعنامه سخنی از الزام جمهوری اسلامی به استفاده از موشک نیامده بلکه موشک‌هایی که قابلیت حمل کلاهک هسته ای هستند را بیان کرده اند و ثانیاً بیان شده بهتر است ایران آزمایش نکند.

امام جمعه خیرآباد گفت: آمریکا و دولتمردان آن با چه جرأتی این مطلب را بیان می کنند و سخن از قطعنامه ای می کنند که خود اصل آن یعنی برجام را ناقض کردند و به هیچ کشوری پاسخ ندادند.

وی عنوان کرد: اروپا اگر نگران است چرا در مقابل خروج یک طرفه آمریکا از برجام موضعی نگرفت ولی در مقابل ایران اسلامی که به تمام مفاد برجام حتی یک طرفه عمل کرده است موضع می‌گیرد.

وی تصریح کرد: همانطور که بارها گفته شد توان موشکی ایران با این هیاهوها و فضاسازی‌ها قابل مذاکره نیست و هرگز از توان موشکی خود کوتاه نخواهیم آمد و تا هر کجا که صلاح بدانیم و نیاز داشته باشیم بر قدرت دفاعی خود خواهیم افزود.

وی با اشاره به ۱۶ آذر روز دانشجو، بیان داشت: این روز را خدمت تمامی دانشجویان عزیز، آنان که در جهت عزت و اقتدار علمی کشور تلاش می‌کنند تبریک عرض می کنیم، ۱۶ آذر به خاطر اعتراض دانشجویان به سفر معاون رئیس جمهور وقت آمریکا به ایران که چهار ماه بعد از کودتای ۲۸ مرداد صورت گرفت انجام شد و سه تن از دانشجویان عزیز به شهادت رسیدند.

طزری بیان کرد: اصل ۱۶ آذر ماهیت استکبارستیزی دارد و این شرط اصلی یک دانشجوی مؤمن و انقلابی است هرچند استکبار تاکنون سعی کرده است ماهیت اصلی دانشجو که همان ضد استکباری است را از او بگیرد و دانشجو را از  ایمان و تعهد خالی و تبدیل به یک عنصر وابسته و در جهت منافع استکبار قرار بدهد اما تا کنون موفق نشده است.

امام جمعه خیرآباد گفت: امروز پیشرفت علمی کشور که نسبت به گذشته از رشد بالایی برخوردار است مرهون تلاش و کوشش علمی هم این قشر تأثیرگذار در جامعه بوده است و امروز هم که دشمن اقتصاد کشور را نشانه گرفته است مسئولان می‌توانند با کمک همین قشر موثر در جامعه از این بحران عبور کنند.

انتهای پیام/

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…