جمعه, 09 آذر 1397 ساعت 17:21

آمریکا با انقلاب و اسلام مخالف است / عده ای به دنبال مذاکره و رابطه با آمریکا و اروپا هستند

امام جمعه خیرآباد حجت الاسلام طزری امام جمعه خیرآباد حجت الاسلام طزری

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین خیرآباد، حجت الاسلام والمسلمین طزری منطقه خیرآباد ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیرآباد گفت: در روایت آمده است پیامبر گرامی وقتی به معراج تشرف بردن و برگشتن جبرئیل امین در راه یک چیزی از پیامبر(ص) سوال کردند یا رسول الله ما از هشت بهشت و جهنم رد شدیم همه را گشتیم سر در بهشت ها و جهنم ها چیزهایی نوشته شده بود، آنها را خواندی یا رسول الله.

وی افزود: پیامبر صلی الله فرمودند من آنها را نخواندم مرا برگردان تا یکایک سر در بهشت ها و جهنم ها را بخوانم و حضرت برگشتن در سر در بهشت هشتم این جمله نوشته شده بود این بهشت هشتم برای کسی است که چهار صفت را درست مواظبت کند؛ اول در راه خدا صدقه بده صدقه واجب مثل زکات صدقه مستحب در راه خدا دوم انسان سخاوتمندی باشد تا می توانید از مال خودتان بدهید و برای آخرت نگه دارید سوم حسن خلق داشته باشد چهارم اذیتش به کسی نرسد.

امام جمعه خیرآباد در ظخبه دوم نمازجمعه بیاتن داشت: ۲۳ ربیع الاول مصادف است با سالروز پر خیر و برکت حضرت معصومه (س) به شهر قم، لطف خداوند شامل حال مردم ایران شد که فرزندی از فرزندان رسول خدا (ص) به شهر قم سفر کند وقم  را محل نشر علوم اسلامی قرار دهد.

وی افزود: امروز قم به برکت حضرت معصومه(س) مرکز فرهنگی دنیای اسلام از بزرگان و علمای بسیاری در جوار کریمه اهل بیت سکونت کردند و از علوم ناب محمدی استفاده کردند و دنیای اسلام را از این علوم بهره ‌مند کردند.

وی با اشاره به اینکه در آستانه شهادت مرحوم مدرس و روز مجلس قرار داریم گفت: درود میفرستیم به روح پاک این شهید بزرگوار که در آن شرایط خفقان با وجود عده اندکی از طرفداران در مجلس با شهادت و شجاعت و آگاهی فریاد حق را سر می‌داد و آخر به شهادت رسید.

طزری خاطرنشان کرد: مرحوم مدرس الگویی است برای همه نمایندگان مجلس نماینده باید شجاع، نترس، آگاه و بصیر به احوال زمانه خود باشد و تنها وامدار ملت و منافع ملی باشد.

وی تصریح کرد: آن کس که در مجلس یا دولت اظهار نظر ندارد یا جرئت بیان مطالب حق خود را ندارد یا نمایندگی از دولت یا افراد دیگر را دارد و یا اینکه قادر به تشخیص منافع ملی نیست لیاقت نمایندگی از ملت بزرگ ایران را ندارد.

امام جمعه خیرآباد افزود: نماینده باید اولویت ها را بداند و بداند که مشکل امروز مردم مشکل اقتصادی است و به دنبال رفع مشکلات اقتصادی باشند.

وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با اعضای کنفرانس کشورهای اسلامی به تبین نظریه مقاموت و برکات و ثمرات آن پرداختند، گفت: امروز دو نظریه در جامعه ما وجود دارد عده ای به دنبال مذاکره و رابطه با آمریکا و اروپا هستند و تصورشان بر این است که همه چیز و همه مشکلات را می توان با آمریکا حل کرد و اختلاف ما با آمریکا بر سر مسائل جزئی است و قابل حل است.

وی عنوان کرد: این عده بیان می دارند که با دادن امتیاز به آمریکا می توان جلوی دشمنی آمریکا را گرفت و از دشمن یک دوست ساخت.

طزری ادامه داد: بنابراین بعد از مذاکرات هسته ای به دنبال دادن امتیاز موشکی و منطقه ای هستند لیکن تجربه نشان داد که اختلاف ما با آمریکا ماهیت ماست، آمریکا با انقلاب و اسلام مخالف است لذا با مذاکرات هسته‌ای هم دشمنی او کمتر نشد بلکه بیشتر شد در مقابل قائلند که درمقابل آمریکا نباید سستی به خرج داد بلکه در برابر خواسته‌های نامشروع او مقاومت کرد.

وی گفت: درست است که مقاومت هزینه دارد اما باید دانست که هزینه سازش کمتر از مقاومت نیست بلکه سازش هیچ دستاوردی جز حقارت و ذلت ندارد.

امام جمعه خیرآباد خیرآباد افزود: نمونه آن سالها گروه های فلسطینی با رژیم غاضب مذاکره کردند اما هیچ دستاوردی جز افراد از سرزمین‌های خود نداشتند اما امروز بر اثر مقاومت به جایی رسیده اند که جنگ ۳۳ روزه را دو روز به پایان رساندند.

انتهای پیام/

آخرین ویرایش در یکشنبه, 11 آذر 1397 ساعت 15:41

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…