چهارشنبه, 22 آبان 1398 ساعت 11:59

کشف سالانه 75 درصد مواد مخدر دنیا توسط نیروی انتظامی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کشف سالانه 75 درصد مواد مخدر دنیا توسط نیروی انتظامی ahmad alizade

سردار کیومرث فرمانده انتظامی جنوبشرق استان تهران در دیدار مردمی که با مردم منطقه خیرآباد در مسجد جامع حضرت ولیعصر (عج) داشتند، اظهار داشت: خیلی از مردم دغدغه اول امروزشان بحث اعتیاد، مواد مخدر و خرید و فروش آن در جامعه است که متاسفانه در محلات شاهد این مسئله هستیم.
وی افزود: نیروی انتظامی بحث جلوگیری از خرید و فروش مواد مخدر، نگهداری و مصرف آن توسط افرادی که مصرف می کند برابر قانون وظیفه دارد نسبت به دستگیری اینگونه افراد اقدام و برخورد کند.
عزیزی گفت: مبارزه با مواد مخدر صرفا با کار عملیاتی و پلیسی به سرانجام نخواهد رسید.
وی بیان کرد: تا زمانی که تقاضای وسعت به مواد مخدر است مطمئناً کسانی هستند که سودجو هستند و سعی در تجارت مواد مخدر دارند و مرگ را به کانون خانواده های ما سوق می دهند.
عزیزی خاطرنشان کرد: ما تا زمانی می توانیم مقابله با مواد مخدر را داشته کنیم که تقاضای مواد مخدر نداشته باشیم یا حداقل کاهش تقاضا در جامعه را داشته باشیم.
وی افزود: ما در کنار کشورهایی قرار داریم که ۹۰ درصد تریاک در آنجا تولید می شود و ۸۵ درصد تمام تولید مواد مخدر صنعتی در کنار مرزهای ما هستند.
عزیزی گفت: تجارت مواد مخدر سومین تجارت پرسود در دنیا است.
فرمانده انتظامی جنوبشرق استان تهران، اظهار کرد: درآمد خالص مواد مخدر در دنیا سالانه به ارزش ۸۰۰ میلیارد دلار است یعنی به اندازه ۱۰ برابر بودجه کشور ما سود می برند و حدود ۲۵۰۰ میلیارد گردش مالی اش می باشد.
وی خاطرنشان کرد: قطعا اینگونه افراد از تجارت پر سودی مثل مواد مخدر نمی گذرند.
عزیزی بیان کرد: اما با توجه به موقعیت جغرافیایی ما، بخش اعظم این مواد مخدر به کشور ما ترانزیت می شود و علاوه بر این به کشورهای اروپایی نیز ترانزیت می شود.
وی تصریح کرد: امروز 75 درصد مواد مخدر دنیا سالانه توسط نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران کشف و ضبط می شود.
عزیزی ادمه داد: قبل از اینکه آمریکایی ها به افغانستان بیایند، این کشور حدود ۴۰۰ تن مواد مخدر تولید می کرد در حالی که امروز حدود ۲۶۰۰ تن مواد مخدر تولید می کنند.
وی عنوان کرد: آمریکایی ها قول داده بودند که کمک کنند دوستان افغانستانی ما کشت مواد مخدر را کنار بگذارند و کشت دیگری را جایگزین آن کنند اما نه تنها این کار را نکردند بلکه وقتی خودشان آمدند و آلوده شدند به در آمد سرشار مواد مخدر، در کنار آن خشخاش را راه انداختند و برداشت و بهره وری از آن را بالا بردند و حدود ۹ برابر تولید مواد مخدر از زمانی که نیروهای ناتو در افغانستان حضور پیدا کردند فزایش یافت.
عزیزی بیان کرد: معمولا در تمام دنیا به طور متحرک و محرکی در  یک کشور، افراد معتاد بین سنین ۱۶ تا ۶۰ سال است و باتوجه به جوان بودن کشور ما این عدد زیادی است.
فرمانده انتظامی جنوبشرق استان تهران گفت: مراحل ترک اعتیاد در پیشرفته ترین کشورهای اروپایی، کسانی که بستری می شوند و ترک می کنند ۸۵ درصد این افراد دوباره به اعتیاد گرفتار و معتاد می شوند.
وی خاطرنشان کرد: ما باید خودمان مراقب جوانانمان باشیم و امروز نرخ رشد افزایش موادمخدر در برخی سنین کاهش پیدا کرده است.
عزیزی اظهار داشت: یکی از علل کرایش جوانان به مواد مخدر ارتباط ناسالم ما در درون خانواده هاست و
یکی از این موارد این است که ما فرزندمان را با دیگران مقایسه می کنیم و آنها را تهدید می کنیم و برای تقویت بنیه آنها با می دهیم یعنی هر چیزی که می خواهند در اختیارشان قرار می دهیم و همه این ها باعث می شود فرزندان از والدین شان فاصله بگیرند.
وی ابراز داشت: متاسفانه این یکی از مولفه های بسیار بزرگی است که فرزندان با فاصله گرفتن از والدینشان و بالعکس به مواد مخدر گرایش پیدا می کنند چون ارتباط انسانی و شرعی با اعضای خانواده خودشان ندارند.
فرمانده انتظامی جنوبشرق استان تهران گفت: بحث عفاف و حجاب راهکار فرهنگی و تربیتی آموزشی دارد و هم راهکار مقابله دارد و پلیس در این مسئله مرحله ای برخورد می کند.
وی افزود: در مرحله اول تذکر لسانی می دهیم در مرحله دوم احضار و توجیه می کنیم و در مرحله سوم اگر والدین داشته باشند آنها را احضار و توجیه می کنیم  که او را متوجه حجاب اسلامی و دینی کند تا هنجار شکنی نکند و در مرحله چهارم برای آن شخص پرونده تشکیل می شود و به قوه قضائیه ارجاء می دهیم تا برخورد قانونی و قضائی با آن شخص شود.
انتهای پیام/

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 22 آبان 1398 ساعت 12:04

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…