سه شنبه, 16 مهر 1398 ساعت 11:34

حضور مردم در مراسم اربعین توطئه و فتنه ها را خنثی می‌کند

به گزارش آدینه آنلاین، حجت الاسلام و المسلمین سید محسن محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در خصوص ناامنی های بوجود آمده در عراق، بیان داشت: بحثی که در عراق و حوادثی که در آن رخ داده است پیرو برخی از پیوندهای عمیقی است که بین دو کشور عراق و ایران شکل گرفته است.

وی افزود: به گونه ای که در آن پیوند و آن منافع ای که استکبار جهانی را به خطر انداخته و آنها بدنبال بهانه‌ای برای مخدوش کردن این پیوند هستند.

محمودی اظهار کرد: طی ماه های اخیر شاهد اتفاقاتی بودیم از جمله دیدار مقتدی الصدر با مقام معظم رهبری که بگونه ای در رسانه های عراقی و در میان جوانان عراقی خیلی بازتاب مثبت داشت.

وی اضافه کرد: سفر موکب داران عراقی به ایران و دیدار آن با مقام معظم رهبری و آن ابراز احساساتی که موکب داران عراقی در محضر ایشان انجام دادن و به نوعی یک پیوند عمیقی را به نمایش گذاشتند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: باز شدن گذرگاه مرزی که بین عراق و سوریه بعد از سالها که توسط گروه‌های تکفیری مسدود شده بود این گذرگاه باز شد و از طریق رایزنی ایران و عراق این گذرگاه به سوریه راه پیدا می کند و به طریق آن حلقه وصل بین کشورهای عراق، ایران و سوریه از را شکل می دهد.

وی بیان کرد: مجموعه حوادثی که در حوزه های مختلف در عراق اتفاق افتاد به شدت دشمنان را به ویژه آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها را به وحشت انداخت و از طرفی هم، مراسم اربعین پیام های سیاسی و فرهنگی خاص خودش را دارد و اینها نگرانند که سال به سال این راهپیمایی اربعین با شکوه تر شود و در حقیقت هم خود عراقی‌ها و هم ایرانی‌ها خیلی از اتفاقات را در اربعین رقم می‌زنند و آن عظمت و شکوه دینی خودشان را به نمایش می‌گذارند.

محمودی تاکید کرد: لذا استکبار همیشه سعی داشته است یا تفرقه بیندازند یا اختلاف و ممکن است بعضی از شعارهایی که مردم عراق سر می‌دادن مطالبات بر حق بوده است ولی در این شرایط زمانی و در آستانه اربعین آن هم تحریک فضای رسانه‌ای موجود در دنیا و به نوعی جریه دار کردن احساسات مردم با دروغ‌ها و با تهمت ها زیر دستور سفارتخانه‌های آمریکا و انگلیس قرار دارد و اینها دنبال بر هم زدن اتحاد بین کشورهای عراق و ایران هستند.

وی خاطرنشان کرد: این توطئه ای است از قبل طراحی شده که تاکنون به شکست مواجه شده است و قطعاً رهبران سیاسی و بزرگان عراق و دولت عراق که تابع مرجعیت و به نوعی پیوندی که با مسئولان ایرانی دارند، قطعاً این دشمنی‌ها خنثی می شود چرا که ما مشکل جدی ای خواهیم داشت و باید زائران اربعین بسیار هوشیار باشند چرا که در این مسیر سوال های تفرقه افکنانه توسط شیعه انگلیسی مطرح خواهد شد که باید زائرین ایرانی با هوشیاری و با بصیرت برخورد کنند و به آن هدف اصلی بنگرند که آن راهپیمایی بزرگ اربعین است و به هیچ وجه به مسائل حاشیه ای نپردازند.

محمودی گفت: قطعاً اربعین امسال با شکوه تر و با عظمت تر از سال‌های گذشته برگزار خواهد شد و حضور باشکوه مردم تمام توطئه ها و فتنه انگیزی‌های دشمنان را خنثی خواهد کرد.

وی با اشاره به برگزاری پیاده روی جاماندگان اربعین گفت: پیاده روی جاماندگان اربعین برنامه ایست که به صورت مردمی برگزار می‌شود و امسال هم در سطح استان تهران تجمعات و برنامه ویژه جاماندگان اربعین برگزار خواهد شد که طی روزهای آینده اطلاع‌رسانی دقیق‌تری صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

آخرین ویرایش در سه شنبه, 16 مهر 1398 ساعت 11:37

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…