جمعه, 07 مهر 1396 ساعت 14:54

دل نوشته های همسر شهید مدافع حرم مهدی حیدری

شهيد مهدی حیدری صادره از همدان تاریخ تولد28/11/1363وتاریخ شهادت ايشان  21  /10/94 ميباشد. مطالب زير دست نوشته هاي همسر شهيد مهدي حيدري بوده كه تصميم گرفتيم بدون هيچ تغييري چاپ كنيم:

آقا مهدی از کودکی عاشق خدا و ائمه اطهار و شهادت بود. از سن13سالگی نماز و روزه را شروع کرده بود طوری که همه به او احسنت میگفتند. او به همه میگفت انسان وقتی میتواند طاقت بیاورد پس باید روزه بگیرد. آقا مهدی همیشه میگفت من همه جا رفتم جز سوریه و من میگفتم انشاالله با هم اما او همیشه لبخند میزد.

مهدی سال 83وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد او عاشق کار و شهادت بود و حلال وار کار انجام میداد چون همیشه میگفت لباس سبز سپاه حرمت دارد. مهدی حدود 3سال بود که وارد سپاه شده بود و سال 86 به خواستگاری من آمد وقتی با هم صحبت میکردیم گفت انشاالله که آخر و عاقبت زندگی مشترکمان به شهادت ختم شود.

مهدی از کودکی با حرفهایش و کارهایش آسمانی بود یک روز کنار هم بودیم و شناسنامه خودش را آورد و گفت خانم نگاه به شناسنامه من کردی تا به حال و تفاوتش را فهمیده ای؟ من با تعجب گفتم یعنی چی؟ وقتی نگاه کردم دیدم نوشته فوت-شهادت  و واقعا تعجب کردم.او13سال در سپاه خدمت کرد و آخر و عاقبتش بخیر گشت.من و آقا مهدی در سال 91 صاحب یک فرزند به نام محمد مهدی شدیم. مهدی واقعا پسرمان را عاشقانه دوست داشت و حتی در وصیت نامه خودش هم نوشته بود که فرزندم را حیدری بار بیاورید.

آقا مهدی مربی دفاع شخصی و دارای کمربند مشکی بود. مهدی در حین خدمت در سپاه به تحصیل خود ادامه داد و مهندسITشد. در سال93 تصمیم گرفت که خادم شاه عبدالعظیم بشود و من میگفتم که واقعا سخت است و طول میکشد اما مهدی گفت خدا و حضرت زینب(ص)کمکم میکنند و کمتر از 2ماه طول نکشید که خادم شاه عبدالعظیم شد همیشه میگفت وقتی وارد حرم میشم برای خادمی، انگار در این دنیا نیستم و او واقعا در این دنیا نبود و به قول خودش انسان باید خدا پرست باشد تا آسمانی بشود و به گفته خودش همانگونه شد.

مهدی حدود 12 سال در نیروی زمینی پاسداران خدمت کرد و الحمد الله در آنجا بهترین نیرو بود و برای رفتن به سپاه خاتم الانبیا واقعا تلاش کرد اما کمتر از یکسال در آنجا بود که کل آن یک سال را دنبال کارهای سوریه رفتن بود و همه مخالفت میکردند و میگفتند ما به شما احتیاج داریم اما مهدی قانع نمیشد و تمام هدفش سوریه رفتن بود 8 ماه دوندگی کرد و در آخر از رئیس خود امضا گرفت اون روز با شیرینی به منزل آمد و گفت بلاخره موفق شدم برم پابوسی خانم حضرت زینب(ص).

آقا مهدی 12دیماه 94 اعزام سوریه شد و بعد از 8 روز یعنی 21/10/94به شهادت رسید. آقا مهدی از ناحیه سر گلوله به ایشان اصابت کرد و به شهادت نائل گشت. و بعد از 5 ماه پیکر ایشان به میهن بازگشت.

 

 روحش شاد و راهش پر رهرو باد

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…