جمعه, 08 دی 1396 ساعت 14:50

نه دی روز بصیرت و دانایی

روز نهم دی، تجلی بصیرت و دانایی بود که ملت ایران از خود نشان داد. گرچه در ابتدای فصل سرد زمستان بود، ولی گرمای بصیرت و آگاهی و بینش سیاسی مردم سبب شد درخت تنومند انقلاب شکوفا شود و گل بدهد و عطر حسینی از آن تراوش کند؛ یعنی تولد بهار در اوج سرمای زمستان.

 

اگر دشمن تصور می‌کرد با تیغ سرمای خشک و بی‌روحش می‌تواند به این درخت تناور حمله کند و آن را از ریشه بخشکاند، تصور باطل و خام و برنامه‌های شوم و نامبارک وی با قیام آگاهانه و بابصیرت مردم از ریشه خشکید و امیدش به یأس تبدیل شد.

 

بصیرت مردم در نهم دی، تن ناپاک سردمداران کفر و استکبار نشسته در کاخ سیاه موسوم به سفید را به لرزه درآورد؛ حتی پایه‌های آن کاخ شیطانی با این قیام حسینی لرزید؛ همچنان که کاخ امویان با قیام عاشورایی زینب کبری علیها السلام متزلزل گشت و در نهایت فرو ریخت.

 

به جرئت می‌توان گفت آنچنان حضور مردم در نهم دی 1388 پرشکوه و عظیم بود که اگر رهبران بسیاری از قیام‌های تاریخی، تجلی حضور بابصیرت مردم ایران را در این روز تاریخی از نزدیک می‌دیدند، در برابر عظمت این ملت عاشورایی سر تعظیم و تکریم فرود می‌آوردند و زبان به تحسین و تشویق می‌گشودند. روز نهم دی 1388 را می‌توان نماد زیبای اعلام حضور عصر ظهور قلمداد کرد که ولی‌شناسی و ولایتمداری در عرصه پیکار با دشمن نابکار در هنگام نیاز یعنی چه.

 

این ملت منتظر که انتظار سرلوحه برنامه‌های حیات‌بخش زندگی آنان است، با حضور شکوهمند و پرصلابت خویش نشان داد روزی که منتقم خون حسین علیه السلام ، حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف ظهور فرماید و قیام کند چگونه ملتی را پشت سر خویش خواهد داشت.

 

ملت غیور ایران اسلامی با حرکت عزتمند و مقتدرش در نهم دی فرهنگ جدیدی بنیان نهاد که می‌توان آن ‌را فرهنگ بصیرت و عزت‌خواهی نام نهاد؛ زیرا گرچه این قیام بابصیرت در یک نیم‌روز اتفاق افتاد، اما همچون قیام عاشورا، برکاتی عظیم در خود نهفته داشت و دارد؛ تا جایی که شاید بتوان گفت طبق آیه شریفه قرآن کریم برکاتش «خیرٌ من الف شهر» بود و هست. نهم دی 1388، تجلی و ثمره خون شهیدان این دیار بود که نوعی عاشورا در ایران پدید آمد. عاشورایی که خلق شد ابتر بودن دشمن و کوثر بودن رهبر عظیم‌الشأن و ولایت را به اثبات رساند.

 

کوتاه سخن اینکه: دشمن بداند اینجا ایران است؛ ایران ولایتمدار و عاشورایی. با این ملت نمی‌تواند مقابله کند و در کشورش فتنه‌انگیزی نماید. او مجبور است به خود بفهماند که اگر همچنان تصور خام و باطل فتنه را در ذهن شیطانی‌اش پرورش می‌دهد، باید نیک بداند اینجا «ولی» و «ولایت» در دل است، آنان روز «غدیر» با «ولی» عهد بسته‌اند، کافی است او لب‌تر کند.

برخي از مهم ترين آثار و پيامدهاي داخلي 9دي عبارتند از:

-افزايش اقتدار و استحكام نظام؛ انقلاب، نظام مقدس جمهوري اسلامي و ملت ايران در نهم دي نفسي تازه كرد و به جهانيان ثابت نمود كه مردم و حكومت در ايران اسلامي در پرتو ولايت فقيه يك حقيقت واحد هستند و از چنان ريشه، ظرفيت و اقتداري برخوردارند كه به راحتي هر توطئه را در نطفه خفه مي كنند.
2-تقويت باور به وجود جنگ نرم و فتنه هاي پيچيده؛ قضاياي فتنه هزينه هاي بسياري بر نظام تحميل كرد؛ اما دستاوردهاي فراوان تري داشت. حركت فتنه گران در عاشوراي 88 و شكل گيري 9دي به همه ديرباوران داخلي ثابت كرد كه پروسه هاي زيادي در اين حوزه براي انقلاب از سوي غرب طراحي شده است؛ نكته اي كه امام خامنه اي از سال اول رهبري شان فرياد مي كردند.
3-كنار رفتن نقاب ها؛ ملت فهيم و آگاه ايران با حضور تاريخي خود در نهم دي، انقلابيون واقعي را از مدعيان دروغين، عافيت طلبان و مصلحت انديشان بازشناخت و نقاب تزوير از چهره سران فتنه و حاميان پشت صحنه آن پايين كشيد و به بيان حكيم فرزانه انقلاب، فتنه 88 نظام را واكسينه كرد.
4-رفراندوم ملي در دفاع از نظام و رهبري؛ حضور ميليوني مردم در حماسه تاريخي 9 دي 88 فقط يك راه پيمايي نبود؛ بلكه در قالب يك رفراندوم ملي تمام معنا نشان داد مردم مدافع نظام و جايگاه رهبري هستند و هر جريان و شخصيتي را نيز تنها با همين دو ملاك مي سنجند.

اين حماسه ملي- اسلامي آثار و دستاوردهاي بيروني در بعد منطقه اي و بين المللي هم دارد كه مهم ترين آنها عبارتند از:
1-آشكار شدن دشمني گسترده غرب با نظام و پيوند فتنه با خارج؛ اعترافات دستگيرشدگان نشان داد كه دفاتر جاسوسي و سفارت خانه ها و مراكز آكادميك غربي سناريوهاي زيادي را براي ضربه زدن به ايران طراحي كرده بودند. فتنه گران عاشوراي88 با دستور مستقيم غرب و حمايت هاي آنها هتك حرمت مقدسات كردند و كساني كه دستگير شدند، با اسناد و مدارك متقن به وابستگي به دشمن اعتراف نمودند.
2-اذعان غرب به اقتدار و قدرت بازدارندگي نظام اسلامي؛ غربي ها با برآوردهاي غلط دشمنان و خائنان ملت ايران چون منافقين، به اذعان خودشان چالشي ترين بحران را براي ايران اسلامي طراحي و عملياتي كردند؛ اما با مشت محكم مردم مواجه شده، به پيوند نظام اسلامي با مردم و اقتدار حاصل از آن پي بردند.
3-تحرك بخشي به بيداري اسلامي منطقه؛ خيزش اسلامي كه در شمال آفريقا و خاورميانه شاهد آن هستيم، ريشه اسلامي دارد و به اذعان تحليلگران غربي و عربي از انقلاب اسلامي تأثير پذيرفته است. درست است كه حماسه نهم دي پيش از اين خيزش ها به وقوع پيوست، اما مردم، مقاومت و ايستادگي بر سر اصول اسلامي را تا كنون از حركت هايي نظير حماسه 9دي ياد گرفتند.
4-حفظ استقلال سياسي؛ مهم ترين وجه اقتدار، حفظ استقلال سياسي است. غرب ترديدي در اقتدار سياسي جمهوري اسلامي و تحول ساختاري كه در روابط بين الملل ايجاد كرده ندارد. بر اين اساس، دشمن در قضيه فتنه 88 و در ادامه آن در 9 دي كه در راستاي آزمايش مردم براي تداوم فتنه گري ها بود در واقع استقلال ملت ايران را نشانه گرفته بود كه با قاطعيت و حضور آگاهانه مردم در صحنه دفع شد.بنابراين حماسه نهم دي ماه88، نمايش بلوغ اجتماعي و سياسي، شاخص مرزبندي بين جبهه حق و باطل و تجلي اقتدار ملي و سياسي تمامي مردم ايران بود كه با حضور گسترده خود در راه پيمايي عظيم 9دي توطئه دشمنان را خنثي كرد و مدال قبولي و رضايت را چنين از نايب امام زمان(عج) به دست آورد كه: «اگر صدها بار براي نعمت هوشياري اين ملت، سجده شكر بجا آورده شود، باز هم كم است.» (آثار و دستاوردهاي حماسه ماندگار 9 دي/فتح الله پريشان /90/10/05)

 

 

 

محتوای بیشتر در این بخش: « آمریکا و کره شمالی چرا دلار؟؟؟ »

پل های ارتباطی

پست الکترونیک :adine2321@gmail.com

کانال تلگرام : mgharargah@

تلفن تماس : 09122912321


پیامک : 09104532321

درباره ما

پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین سایت جامع خیرآباد بوده که در تاریخ   1396/5/15فعالیت خبری خود را در راستای انتشار اخبار و رویدادهای تحلیلی و اتفاقات روز و معرفی شهر خیرآباد آغاز به کار کرده است .

با توجه به عدم وجود رسانه مستقل و فعال در سطح منظقه خیرآباد بران شدیم  تا این جریان را راه اندازی کنیم .

مدیریت پایگاه خبری تحلیلی آدینه آنلاین  انتقادات و نقطه نظرات مخاظبین را با کمال میل خواهد پذیرفت و آن را باعث پیشرفت خود میداند .

ضمنا از تمام عزیزانی که میتوانند ما را در این امر مهم یاری کنند در خواست مساعدت داریم .

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…